Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Izsludina konkursus skolēniem „3 mm ozona”.
03.01.2006 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Š.g. 3. janvārī Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra sadarbībā ar Vides ministriju Globālā vides fonda un Apvienoto Nāciju Organizācijas Vides Programmas projekta ietvaros izsludina konkursus skolēniem „3 mm ozona”.

Paredzēti četri dažādi „3 mm ozona” konkursi: zīmējumu konkurss 2. – 5. klases skolēniem, karikatūru konkurss 6. – 9. klases skolēniem, projektu darbu konkurss 10. – 12. klašu skolēniem un cepuru konkurss 1. – 12. klašu skolēniem un skolotājiem. Visiem konkursiem darbu iesniegšanas termiņš ir 2006. gada 21. aprīlis. Veiksmīgākie dalībnieki saņems balvas kampaņas „Ozona slānim draudzīga skola” noslēguma pasākumā 2006. gada maijā. Konkursu nolikumi atrodami Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras mājas lapā http://www.meteo.lv/public/26992.html.

Konkursi notiek kampaņas „Ozona slānim draudzīga skola” ietvaros. Kampaņas moto vēsta: „3 mm ozona – saudzē un esi pasargāts!”, jo, lai gan ozona slāņa normālais biezums ir tikai 3 mm, tas ir pietiekami stiprs, lai Zemi aizsargātu no pārāk intensīvā saules ultravioletā starojuma. Kampaņas mērķis ir pievērst skolotāju un skolēnu uzmanību ozona slāņa aizsardzības nozīmīgumam un veicināt ar ozona slāņa aizsardzību saistīto tematu atraktīvu un pilnvērtīgu apgūšanu. Kampaņu organizē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras īstenotais UNEP/GEF projekts „Institucionālā stiprināšana Monreālas protokola īstenošanai Latvijā”.

Kampaņas īstenošanas pamatā ir fakts, ka nu jau vairāk nekā 20 gadus daudzos pasaules reģionos, t.sk., rudens un ziemas periodā virs Latvijas, ozona slānis ir pārāk „plāns” un nespēj pilnībā pildīt savu galveno funkciju, proti, Zemes aizsargāšanu no pārmērīgi intensīvā saules ultravioletā starojuma. Rezultātā palielinās varbūtība saslimt ar ādas vēzi un acs kataraktu, novājinās imunitāte, samazinās lauksaimniecības ražas, kā arī zivju nozveja u.c. Atsevišķu pētījumu rezultāti liecina, ka ozona slāņa noārdīšanās šobrīd ir praktiski apstājusies, taču citi – ka „ozona caurums” pērn, t.i. 2005. gadā, ir bijis gandrīz rekordliels. Tādējādi jādomā, ka tieši šis un pāris tuvākie gadi ozona slāņa atjaunošanā būs izšķiroši. Lai aizsargātu ozona slāni, ir jāizvairās izmantot ozona slāni noārdošās vielas (piemēram, freonus, halonus, metilbromīdu u.c.) un tās saturošus produktus, bet, kamēr vien ozona slānis ir pārāk plāns, pret pārāk intensīvo saules ultravioleto starojumu katram jāaizsargājas individuāli.


Papildu informācija:

D. Vibule (tālr.: 7032029, e-pasts: dagnija.vibule@lvgma.gov.lv).

Sīkāka informācija par kampaņu „Ozona slānim draudzīga skola”: http://www.meteo.lv/public/26905.html

Sīkāka informācija par ozona slāņa aizsardzību Latvijā: http://www.vidm.gov.lv/vide/darbJom/Lozons.htm

 

Ilze Brakmane
Vides ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 7026418 / 9414078
E-pasts: prese@vidm.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
26.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta