Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
HELSINKU KOMISIJA RĪKO BALTIJAS JŪRAS RĪCĪBAS PLĀNA 1. IEINTERESĒTO PUŠU KONFERENCI
16.01.2006 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Š.g. 7.martā Helsinku Komisija (HELCOM) rīko 1. Ieinteresēto pušu konferenci, kas iezīmēs stratēģiskā Baltijas jūras rīcības plāna izstrādāšanas sākumu.

„Konferences mērķis ir informēt par stratēģiskā rīcības plāna Baltijas jūras vides stāvokļa atjaunošanai nepieciešamību un plānotajām aktivitātēm tā ietvaros, kā arī lai saņemtu vietējā, nacionālā, reģionālā līmeņa, kā arī privātā sektora atbalstu”, saka HELCOM izpildsekretāre Anne Kristīne Brusendorfa (Anne Christine Brusendorff).

Š.g. 13.janvārī Helsinku Komisija izplatīja uzaicinājumu piedalīties konferencē http://www.helcom.fi/press_office/en_GB/Stakeholder_Conference2006/ .

Lēmumu par konferences rīkošanu pieņēma HELCOM Delegāciju vadītāji savā 18. sanāksmē 2005.gada 12.-13.decembrī, kad arī vienojās par konferences dienaskārtību. Sanāksme nolēma arī izveidot ad hoc īpaša uzdevuma darba grupu Baltijas jūras rīcības plāna izstrādāšanai. Tajā piedalīsies HELCOM dalībvalstu nominēti pārstāvji un dažādu ieinteresēto pušu, tai skaitā nevalstisko organizāciju un privātā sektora pārstāvji. Viens no galvenajiem darba grupas uzdevumiem būs nodrošināt augsta līmeņa politisko apņemšanos Baltijas jūras rīcības plāna izstrādāšanai, uzturot saikni starp zinātnisko darbību un attiecīgajiem politiskajiem procesiem. Baltijas jūras rīcības plānu paredzēts apstiprināt 2007.gada otrajā pusē ministru līmeņa HELCOM sanāksmē.

Rīcības plāns ietvers pasākumus ilgtspējīgai un atbildīgai Baltijas jūras resursu izmantošanai, jūras vidi apdraudošās negatīvās ietekmes novēršanai un nodrošinās, ka tiek veikti visi iespējamie pasākumi laba jūras vides statusa sasniegšnai. Jaunā, novatoriskā stratēģiskā Baltijas jūras rīcības plāna pamatā būs Helsinku Komisijas izstrādātie un apstiprinātie ekoloģiskās kvalitātes mērķi.

Informācija redaktoriem:
Baltijas jūras rīcības plāns būs nopietns ieguldījums Eiropas Jūras vides aizsardzības un saglabāšanas tematiskās stratēģijas ieviešanā (http://158.166.167.18:8080/comm/environment/water/marine.htm).

Lai ievērotu Eiropas dažādo jūru reģionālās atšķirības, stratēģija jāievieš piejūras reģionu līmenī jau esošo reģionālo jūras konvenciju ietvaros, kuru darbībā iegūta plaša jūras vides aizsardzības pieredze. Tas nodrošinās ES dalībvalstu un trešo valstu ciešu sadarbību, lai sasniegtu labas vides statusu kopīgajās jūras teritorijās.

Konvencijas „Par Baltijas jūras reģiona jūras vides aizsardzību” (1974, 1992), kas plašāk pazīstama kā Helsinku konvencija, mērķu īstenošanai nodibināta Baltijas jūras vides aizsardzības komisija – Helsinku Komisija (HELCOM). Helsinku Komisija Baltijas jūras piekrastes valstu starpvaldību sadarbības ietvaros strādā, lai aizsargātu Baltijas jūras vidi no visa veida piesārņojuma avotiem. HELCOM dalībvalstis ir: Dānija, Igaunija, Somija, Vācija, Latvija, Lietuva, Polija, Krievijas Federācija, Zviedrija un Eiropas Kopiena. HELCOM starptautiskais Sekretariāts atrodas Helsinkos.


Kontakti:
Baiba Zasa

Latvijas Delegācijas vadītāja HELCOM
Tel:7032013
E-mail: baiba.zasa@lvgma.gov.lv

Nikolay Vlasov,
HELCOM Informācijas sekretārs
Tel: +358962202235
Fax: +358962202239
E-mail: nikolay.vlasov@helcom.fi

Ilze Brakmane

Vides ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 7026418 / 9414078
E-pasts: prese@vidm.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
28.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta