Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Starptautiskā konferencē diskutēs par reģionālās politikas labo praksi Eiropas valstīs
01.12.2011

Piektdien, 2. decembrī, Rīgā (viesnīcā „Radisson Blu Latvia”, Elizabetes ielā 55) notiks Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizēta starptautiska konference „Reģionālās politikas labā prakse un perspektīvas Eiropas valstīs ES fondu nākotnes kontekstā”. Konferenci atklās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs un finanšu ministrs Andris Vilks.

Pasākumā plānots diskutēt par ES fondu apguvi no reģionālās attīstības viedokļa un skaidrot vietējās stratēģijas, iniciatīvas un partnerības nozīmi teritoriju attīstībā un nozaru politiku īstenošanā. Tāpat tiks prezentēti labās prakses piemēri reģionālās politikas īstenošanā dažādās Eiropas valstīs, kā arī starptautiskie eksperti reģionālās attīstības jomā sniegs savas rekomendācijas reģionālās politikas pilnveidošanai Latvijā.

„Nupat notikušās diskusijas reģionu forumos apliecināja, ka Latvijā ir izvēlēts pareizais virziens pārdomātai un ilgtspējīgai reģionālās politikas veidošanai. Turpmāk notiks intensīvs darbs pie tālākas pašvaldību pašnoteikšanās tiesību stiprināšanas, kas, manuprāt, ļaus daudz veiksmīgāk visām iesaistītajām pusēm kopīgi strādāt reģionālās politikas mērķu sasniegšanā”, uzsver vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs, "pārdomāta un pamatota decentralizācija ir atslēgvārds veiksmīgai reģionālai politikai un es darīšu visu, lai šis instruments tiktu pārliecinoši ieviests un izmantots”.

Savukārt finanšu ministrs Andris Vilks atzīmē konferences norises brīdi: „Šobrīd īpaši nozīmīgs ir jautājums par finansējumu un finanšu resursu sadali nākamajam plānošanas periodam no 2014. līdz 2020. gadam, tāpēc starptautiska konference ir labs formāts kā pašvaldību un sabiedrības pārstāvju viedokli papildināt ar ārvalstu labo praksi un ekspertu vērtējumiem, lai izstrādātu maksimāli efektīvu mūsu valsts attīstības nākotnes modeli,” uzskata finanšu ministrs Andris Vilks.

Plānots, ka konferencē piedalīsies arī Eiropas Komisijas Reģionālās politikas ģenerāldirektorāta ģenerāldirektora vietnieks Normunds Popens, Latvijas pašvaldību, plānošanas reģionu un nozaru ministriju pārstāvji, kā arī reģionālās politikas eksperti no ārvalstīm.

Šī konference ir noslēgums reģionālo izaugsmes forumu ciklam „Tavā varā!”, kas visā Latvijā – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē, Kurzemē un Rīgā – norisinājās no 2011.gada 25.oktobra līdz 24.novembrim. Šie pasākumi bija veltīti reģionālās attīstības un teritoriju attīstības plānošanas jautājumiem.

Pasākuma darba kārtība, kā arī iespēja reģistrēties dalībai konferencē un informācija par reģionu izaugsmes forumiem – www.tavavara.lv.

Plašākai informācijai lūdzam sazināties ar Ervīnu Grandavu, VARAM Valsts attīstības plānošanas departamenta pārstāvi, pa tālruni: 67770433 vai e-pastu: ervins.grandavs@varam.gov.lv.  

Sabiedrības informēšanas nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr.: (+371) 67026533/ 67026582
E-pasts: prese@varam.gov.lv    
http://twitter.com/VARAM_Latvija 

Komunikācijas nodaļa
Finanšu ministrija
Tālr.: (+371) 67083850
E-pasts: info@fm.gov.lv   
www.fm.gov.lv

    

Ieguldījums Tavā nākotnē!

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

Skaties video tiešraidi!

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
22.01.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta