Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Sākas pieteikšanās Zilā Karoga balvai 2006.gada peldsezonai.
18.01.2006 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Šodien uzsākas pieteikšanās Zilā karoga balvai un Nacionālajam peldvietu kvalitātes sertifikātam 2006. gada peldsezonai. Pieteikšanās termiņš pašvaldībām un apsaimniekotājiem ir 10. marts.

Pirmā Zilā Karoga Nacionālās žūrijas sēde notiks 14. martā - tajā tiks lemts par Latvijas pieteikumu izvirzīšanu starptautiskajai žūrijai. Gaidāms, ka šogad Zilā Karoga kandidātu loku papildinās Daugavpils pašvaldība, kā arī ir pamats arī cerēt uz Latvijas galvaspilsētas Rīgas koordinētāku iekļaušanos ZK programmā. Joprojām turpinās darbs arī pie citu pašvaldību iesaistīšanas.

2006. gadā Zilā Karoga programmā spēkā stājas jaunais kritēriju kopums, kura galīgā redakcija un kritēriju prasības tika apstiprinātas 2005. gadā Latvijā notikušajā Pasaules Zilā Karoga koordinatoru gadskārtējā sanāksmē. Jaunajos kritērijos ir notikušas vairākas izmaiņas, kas stiprina vides aizsardzības aspektus ZK kritērijos. Izmaiņas ir skārušas arī ZK pieteikuma anketas un izvērtēšanas procedūras.

Nacionālais peldvietu sertifikāts ir Latvijas mēroga ekosertifikāts, kurā tiek ņemta vērā Latvijas peldvietu specifika, kā arī Latvijas likumdošana attiecībā uz peldvietu apsaimniekošanu. Pieteikšanās uz sertifikātu 2006. gadā norisināsies divās kārtās – tās pašvaldības, kas nepaspēs pieteikt savas peldvietas izskatīšanai martā varēs to izdarīt otrajā kārtā līdz maija sākumam.

Zilā Karoga programma ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda (FEE) programmām. Tā tiek realizēta jau vairāk kā divdesmit gadus un šajā laikā ir kļuvusi par pasaulē populārāko tūrisma ekosertifikācijas modeli, kas tiek plaši atpazīts gan tūristu, gan pašvaldību un vides institūciju starpā. Zilā Karoga kampaņa balstās uz 27 izvirzītiem stingriem kritērijiem ūdens kvalitātes, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, labiekārtojuma un servisa jomās, kuri jāizpilda, lai varētu pretendēt uz ekosertifikāta iegūšanu. Kritēriju ieviešana nodrošina pilnvērtīgu metodoloģiju peldvietu apsaimniekošanai, ņemot vērā visus vides aizsardzības argumentus apsaimniekošanā, pievēršot lielu uzmanību vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai .Tāda veidā iesaistot pašvaldības plašākās vides informācijas un izglītības iniciatīvās.

2005. gadā Zilais Karogs tika piešķirts Jūrmalas pilsētas Majoru un Bulduru peldvietām, Ventspils pilsētas peldvietai, Liepājas pilsētas peldvietai, Engures pagasta kempinga „Abragciems” peldvietai, kā arī Ventspils jahtu ostai. Savukārt Peldvietu kvalitātes sertifikāts tika piešķirts Liepājas pašvaldības Beberliņu ezeram, Rīgas pašvaldības Vecāķu un Vakarbuļļu peldvietām un Daugavpils pašvaldības Lielā stropu ezera peldvietai.

Zilā Karoga programmu Latvijā realizē FEE nacionālais pārstāvis „Vides izglītības fonds” sadarbībā ar Vides ministriju un Latvijas Vides aizsardzības fondu.

Papildus informācija
Ieva Ulme, ZK Nacionālā koordinatore.
Tel.7225112; 9515615, ieva.ulme@vak.lvIlze Brakmane

Vides ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 7026418 / 9414078
E-pasts: prese@vidm.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
28.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta