Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
SIGULDAS, SALACGRĪVAS UN RŪJIENAS NOVADI – RADOŠĀKIE LATVIJĀ
16.03.2012

Piektdien, 16.martā, Radošuma balvas pasniegšanas ceremonijas laikā tika paziņotas radošākās Latvijas pašvaldības, kas īstenojušas oriģinālus risinājumus vietējās attīstības sekmēšanā, stiprinot savu identitāti un veicinot sociālo un ekonomisko aktivitāti. Par radošākajām tika atzītas trīs novadu pašvaldības - Siguldas, Salacgrīvas un Rūjienas novads.

Laureātus sveica vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs, kultūras ministres padomnieks Jānis Dripe un Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece Inga Štāle, balvā pasniedzot J.Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņu darbus un iespēju piedalīties konkrētai pašvaldībai pielāgotās, radoši izglītojošajās apmācībās.

Par radošākajām Latvijas pašvaldībām atzītas -

  •  republikas pilsētu un lielo novadu kategorijā:

1. vietā – Siguldas novads par atvērtību un prasmi izmantot iedzīvotāju radošās idejas pašvaldības attīstības veicināšanā;
2. vietā – Valmieras pilsēta par atvērtā pirmkoda programmatūras izmantošanu pašvaldības ikdienas funkciju veikšanā un pakalpojumu sniegšanā;
3. vietā – Dobeles novads par oriģinalitāti pašvaldības tēla veidošanā un atpazīstamības veicināšanā, sadarbojoties ar iedzīvotājiem un dažādu nozaru pārstāvjiem.

  •    vidējo novadu kategorijā:

1.vietā – Salacgrīvas novads par oriģinālajiem risinājumiem, veicinot jauniešu iesaisti darba tirgū;
2. vietā – Salaspils novads par unikālu pieeju sabiedrības iesaistīšanai lēmumu pieņemšanā, nodrošinot plašu sabiedrisko organizāciju un interešu grupu pārstāvniecību pašvaldībai nozīmīgu jautājumu risināšanā;
3. vietā – Babītes novads par netradicionālu risinājumu kultūras pasākuma organizēšanā un īstenošanā.

  •  mazo novadu kategorijā:

1. vietā – Rūjienas novads par jaunu sadarbības formu izveidi starp pašvaldību, tās iedzīvotājiem, amatniekiem un uzņēmējiem, veicinot savas identitātes nostiprināšanu caur kultūrvēsturiskā mantojuma popularizēšanu un sekmējot uzņēmējdarbību;
2. vietā – Skrundas novads par oriģinālu pieeju vietējās identitātes stiprināšanā, prasmīgi attīstot atpazīstamu pašvaldības vizuālo tēlu;
3. vietā – Priekules novada Kalētu pagasts par efektīviem risinājumiem vides sakopšanā, saglabājot kultūrvēsturisko mantojumu.

Speciālbalvas par radošiem risinājumiem saņēma arī Jaunpils novada Viesatas pagasta bibliotēka, Ventspils attīstības aģentūra, Kurzemes filharmonija, Vecumnieku mūzikas un mākslas skola, Druvienas pamatskola, Gulbenes novada Tirzas pamatskola, Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centrs, Alojas kultūras nams, Bauskas novada izglītības pārvalde, Jēkabpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvalde, Rīgas domes Mājokļu un vides departaments, Kuldīgas novada pašvaldības Restaurācijas centrs un Carnikavas, Līvānu un Rugāju novada pašvaldības.

Kopumā balvai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija saņēma 75 veiksmes stāstus, ko īstenojuši enerģiski un aizrautīgi cilvēki, aktīvi piedaloties un ticot sava ciema, pagasta, novada un reģiona attīstībai.

Ar pašvaldību iesniegtajiem radošajiem risinājumiem iespējams iepazīties mājaslapā www.tavavara.lv.

Radošuma balva pasniegta radošās darbības nedēļas RADI! laikā, kas šogad visā Latvijā norisinās no 12. līdz 18.martam. Šāda iniciatīva tiek īstenota pirmo reizi; tā izveidota, lai atrastu un visas Latvijas mērogā popularizētu pašvaldību radošo potenciālu, pieredzi un sasniegumus gan ikdienas darbā, gan attīstības procesu virzīšanā.

RADI! nedēļas mērķis ir parādīt Latvijas radošo potenciālu, pieredzi un sasniegumus, kā arī veicināt izpratni un interesi par radošo un kultūras industriju sektoru, radošumu veicinošu izglītību, inovācijām un zināšanu ekonomiku un radošu pārvaldību. Nedēļas iniciatori ir Kultūras ministrija un Britu Padome Latvijā.

Pilna pasākumu programma un plašāka informācija: www.radilatvija.lv.

Meklē @radilatvija sociālajos tīklos twitter.com, facebook.com un draugiem.lv.

Mēs esam radoši, mēs esam RADI!


Informāciju sagatavoja:
Linda Tilta
Sabiedrības informēšanas nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr.: 67026582
E-pasts: prese@varam.gov.lv  
http://twitter.com/VARAM_Latvija

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
24.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta