Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Foto galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM un LPS gadskārtējo sarunu pirmajā dienā diskutē par reģionālās attīstības jautājumiem
14.06.2012

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (turpmāk – VARAM) ceturtdien, šā gada 14.jūnijā, notika gadskārtējās sarunas ar Latvijas Pašvaldību savienību (turpmāk – LPS), kurās galvenā uzmanība tika pievērsta reģionālās attīstības, kā arī pašvaldību pārvaldes jautājumiem. Sarunu pirmo dienu vadīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs un LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis.

Tikšanās laikā abas puses plaši diskutēja par reģionālās attīstības jautājumiem, tai skaitā par atbalsta plānošanu pašvaldībām, reģionu attīstības perspektīvām, pašvaldību iespējām veicināt teritoriju ekonomisko izaugsmi, tai skaitā iespējamajiem risinājumiem, kā paplašināt pašvaldībām tiesības rīkoties ar savu mantu.

Ministrs E.Sprūdžs LPS pārstāvjus informēja, ka VARAM uzsākusi darbu pie priekšlikumu sagatavošanas, lai uzlabotu pašvaldību kapitālsabiedrību pārraudzību un palīdzētu novērst nākotnē iespējamos nesaimnieciskas darbības riskus. Tuvākajā laikā tiks izveidota darba grupa, lai rastu labākos un efektīvākos risinājumus pašvaldību kapitālsabiedrību darbības uzraudzības uzlabošanai, aicinot tajā piedalīties pārstāvjus no vairākām institūcijām. LPS pārstāvji vērsa ministra uzmanību uz to, ka nepieciešams rūpīgi izvērtēt visus aspektus šajā jautājumā, izvērtējot arī citu Eiropas Savienības valstu praksi.

Tāpat LPS pārstāvji uzsvēra nepieciešamību izstrādāt valsts teritorijas apdzīvotības politiku, lai risinātu iedzīvotāju migrācijas jautājumus. Ministrs atzīmēja, ka iespējamie šīs problēmas risinājumi ir apzināti, sagatavojot Reģionālās politikas pamatnostādnes līdz 2020.gadam. To mērķis būs stiprināt pašvaldību un reģionu rīcībspēju, dodot pašvaldībām un reģioniem vairāk iespēju veicināt savas teritorijas sociālekonomisko attīstību.

VARAM un LPS pārstāvji apmainījās viedokļiem arī par citiem pašvaldībām aktuāliem jautājumiem un vienojās uzturēt dialogu šajos jautājumos.

Šogad uz sarunām tika aicināti arī pašvaldību vadītāji, kuri, balstoties uz vietējā līmenī uzkrāto pieredzi, var sniegt konstruktīvus priekšlikumus ierosināto iniciatīvu pilnveidošanai.

Piektdien, šā gada 15.jūnijā, turpināsies VARAM un LPS sarunas par teritorijas attīstības plānošanu un ar to saistītiem jautājumiem. Tāpat iecerēts diskutēt par e-pārvaldes aktualitātēm, tai skaitā par labākas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pārvaldības veidošanu valstī.

Linda Tilta
Sabiedrības informēšanas nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr.: 67026582
E-pasts: prese@varam.gov.lv
http://twitter.com/VARAM_Latvija

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

Skaties video tiešraidi!
RAIM

 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
24.02.2017
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta