Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Par nacionālo peldvietu kvalitātes sertifikātu
31.01.2006 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Nacionālo peldvietu un jahtu ostu atbilstības novērtējuma komisija (turpmāk – komisija)aicina aktīvi atbalstīt un pieteikt jūsu pārziņā esošās peldvietas nacionālajam peldvietu kvalitātes sertifikātam (turpmāk – sertifikāts).
Ar Ministru kabineta 2006.gada 25.janvāra rīkojuma Nr.44 „Par peldvietu un jahtu ostu atbilstības novērtējuma komisiju” 2.2.punktu noteikts, ka komisijas uzdevums ir izvērtēt nacionālo peldvietu atbilstību komisijas izstrādātajiem kvalitātes kritērijiem un piešķirt sertifikātu pretendentiem, kuru peldvietas atbilst šiem kritērijiem.

Latvijas iedzīvotājiem, kā arī tās viesiem ir tiesības dzīvot sakārtotā vidē un peldēties tīrā ūdenī drošos apstākļos, ko prasa arī ES peldūdens direktīva 76/160/EEK, tādēļ ceram, ka jūs turpināsiet iesākto darbu peldvietu sakārtošanā, kā arī iesaistīsies sertifikācijas programmā.

Komisija 2004.gadā ir izstrādājusi kritērijus sertifikāta diviem līmeņiem. Pagājušajā gadā šo sertifikātu komisija piešķīra četrām pašvaldību peldvietām – Daugavpils pilsētas Lielā Stropu ezera peldvietai, Liepājas pilsētas „Beberliņu” peldvietai, kā arī divām Rīgas pilsētas pludmalēm – Vecāķiem un Vakarbuļļiem. Piesakot peldvietu A līmeņa kvalitātes sertifikātam, tā saņemšanas gadījumā tiek dota iespēja jau nākamajā gadā startēt uz Zilā karoga saņemšanu pieteiktajai peldvietai.

Šajā gadā pieteiktos sertifikātus ir paredzēts izskatīt divās kārtās. Sertifikātam var pieteikt visas tās peldvietas, kuras atbilst vienam no diviem līmeņiem (skat. pievienotos kritērijus) līdz š.g. 10.martam pirmajā kārtā un otrajā kārtā līdz 15.maijam. Tomēr ņemot vērā pašvaldību peldvietu pakāpenisku labiekārtošanu komisija ir gatava izskatīt visus iesūtītos pieteikumus peldēšanās sezonas garumā.
Aizpildīto pieteikuma formu lūgums nosūtīt komisijas atbildīgajai sekretārei Jolantai Malnacei (tel. 7026491, e-pasts: Jolanta.Malnace@vidm.gov.lv) uz Vides ministriju (adrese: Peldu iela 25, Rīga, LV- 1494) vai ZK Nacionālajai koordinatorei Ievai Ulmei (tel. 7225112, e-pasts: Ieva.Ulme@vak.lv) uz adresi: 11.novembra krastmala 35-78, Rīga, LV- 1050.


Ilze Brakmane

Vides ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 7026418 / 9414078
E-pasts: prese@vidm.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta