Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Radošākās pašvaldības godina ar īpašām balvām
18.04.2013

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece Ilona Raugze ceturtdien, 18.aprīlī, uzsākot radošās darbības nedēļu „radi!2013”, pasniedza balvas trim pašvaldību iniciatīvām, kas apliecina spēju efektīvi izmantot savus resursus, veicinot ekonomisko aktivitāti, identitātes stiprināšanu un pašvaldības atvērtību.

„Radošuma balvu saņēmušās pašvaldības sevi ir parādījušas kā radošas, gudras un atvērtas kopīgam darbam. Tās ar minimāliem līdzekļiem ir spējušas nodrošināt iedzīvotājiem kvalitatīvus un sasniedzamus pakalpojumus, radījušas pievilcīgu vidi dzīvošanai un uzņēmējdarbībai,” ar gandarījumu uzsver I.Raugze.

Republikas pilsētu un lielo novadu grupā šogad par laureātiem kļuvis Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs ar iniciatīvu „Sistēmas izveide intereses par dabaszinātnēm un spējas risināt tehniskas dabas problēmas veicināšanai visos izglītības posmos”. Šīs iniciatīvas ietvaros Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada skolās ieviesta jauna metodika, kuras pamatā ir 52 eksperimenti mācību stundām un starpbrīžiem – 52 kompaktas eksperimentu stacijas, kas attēlo kādu interesantu fizikas parādību.

Šī iniciatīva ir apliecinājums radošai pieejai ar pārnozaru ieguvumiem – izglītības sistēmā ir ieviesta praktiska, radoša pieeja, kas sniedz pozitīvu devumu gan bērnu izglītībā, gan vecāku iesaistē bērna skolas dzīvē un pedagogu darba dažādošanā, tāpat tiek veicināta bērnu interese par dabas un tehniskajām zinātnēm, kas nākotnē var paaugstināt šajās nozarēs studējošo skaitu.

Savukārt kategorijā „Novadi ar iedzīvotāju skaitu virs 5500” Radošuma balvas laureāte ir Dagdas novada pašvaldība ar iniciatīvu „Kļūsti uzņēmējs laukos”. Tās mērķis ir aktivizēt jauniešus uzņēmējdarbības uzsākšanai laukos. Savukārt  iniciatīvas „Izstāžu zāles izveidošana Jaundomes muižā un teritorijas labiekārtošana” ietvaros pašvaldība veiksmīgi un efektīvi izmanto tās unikalitāti tūrisma attīstībai pašvaldībā.

Kategorijā „Novadi ar iedzīvotāju skaitu zem 5500” laureāte ir Beverīnas novada pašvaldība ar iniciatīvu „Lauku biznesa inkubators (kooperatīvās, sociālās jeb inovatīvas ekonomikas modelis)”. Iniciatīvas ietvaros ir nodibinātas trīs biedrības „Beverīnas kopdarbu asociācija”, kam deleģētas pašvaldības pārvaldes uzdevumi. Biedrībai „Beverīnas ūdeņi” deleģēta upes un ezeru apsaimniekošana, bet „Beverīnas amatnieki” ir uzsākusi amatnieku apmācības un izstrādājumu tirdzniecību.

Pašvaldības tika godinātas arī ar īpaši sagatavotām speciālbalvām.

UNESCO pārstāve Baiba Moļņika speciālbalvu pasniedza divām pašvaldībām - Aizkraukles novada pašvaldībai par iniciatīvu „Vides objekts – divritenis kā Aizkraukles novada atpazīstamības zīme” un Jelgavas novada pašvaldībai par iniciatīvu „Logo un piemiņas velte novada jaundzimušajiem”.

Britu padomes pārstāve Ilze Saleniece balvu pasniedza Jēkabpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvaldei par iniciatīvu „Bērnu pašu sarakstīto dzejoļu krājuma „Rakstu dzejoli pats” uzdošana”, savukārt Latvijas IT klastera pārstāvji pasniedza balvu Valmieras pilsētas pašvaldībai par iniciatīvu „Konkurss „Hackfest Valmiera 2012””, bet „Ernst & Young” pārstāve Renāte Strazdiņa – Jelgavas pilsētas pašvaldībai par ideju „Viedā pilsētsaimniecība”.

 

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālrunis: 67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv
http://twitter.com/VARAM_Latvija
http://www.varam.gov.lv

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
24.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta