Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Gaujas nacionālajam parkam šogad aprit 40 gadu jubileja
22.04.2013

Gaujas nacionālais parks – viena no Latvijas lielākajām un skaistākajām īpaši aizsargājamām dabas teritorijām – šogad svin savu 40-to jubileju. Dabas aizsardzības pārvalde ar sadarbības partneriem visa gada garumā jubilejas ietvaros rīkos daudzveidīgus pasākumus, kas aicinās labāk iepazīt un izprast parka nozīmi un dabas vērtības.

Aprīļa beigās plānotas tuvākās no aktivitātēm - sadarbībā ar Siguldas novada domi „Radošuma nedēļas” ietvaros divos diskusiju vakaros notiks sarunas par Gaujas nacionālo parku (Gaujas NP) un tā vērtībām, atskatoties aizvadītajos 40 gados un ielūkojoties nākotnē.

Savukārt, 27. aprīlī – Lielās talkas dienā, notiks Dabas aizsardzības pārvaldes un SIA „Siguldas Minerālūdens” talkošanas pasākums pie Gūtmaņalas un Krimuldas pilsdrupām. Tā kā „Siguldas Minerālūdens” ražotie minerālūdeņi tiek iegūti no Gaujas nacionālā parka dzīlēm, kā veltījumu Gaujas nacionālajam parkam 40-gadu jubilejā uzņēmums ir radījis jaunu produktu – dzeramo ūdeni „Gauja”, un aizsāks akciju, kuras ietvaros no katras pārdotās dzeramā ūdens „Gauja” pudeles viens santīms tiks ziedots Gaujas upes krastu sakopšanai nacionālā parka teritorijā. Talkas laikā ikviens varēs iegūt plašāku informāciju par akcijas norisi.

Visa gada garumā jubilejas ietvaros tiks rīkoti vides inspektoru vadīti tematiski pārgājieni un laivu braucieni pa Gaujas nacionālo parku, liekot uzsvaru uz aktīvu un interesantu brīvā laika pavadīšanu dabā, taps Gaujas nacionālā parka 40 gadiem veltīta fotoizstāde, kas atspoguļos gan vēsturisko skatījumu, gan parka mūsdienu dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, kā arī tiks izdots Gaujas NP 40-gadei veltīts fotogrāfiju albums. Dažādos popularitāti ieguvušos Gaujas NP objektos sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem un amatniekiem tiks rīkotas radošās darbnīcas.

Septembrī, kas ir Gaujas NP dibināšanas mēnesis, notiks jubilejas gada galvenās aktivitātes – plašai publikai tiks rīkots dabas iepazīšanas pasākums ar orientēšanās elementiem, kurā apvienota veselīga atpūta ārpus telpām kopā ar dabas izzināšanas aktivitātēm par teritorijā esošām dabas vērtībām. Savukārt, 12. septembrī Dabas aizsardzības pārvalde rīkos konferenci „Cilvēks un daba – Gaujas nacionālā parka pamatvērtības”, lai godinātu gan cilvēkus, kas snieguši īpašu ieguldījumu nacionālā parka attīstībā, gan akcentētu parka esošās dabas vērtības un aktualizētu to saglabāšanas nepieciešamību. Jubilejas gada kulminācija gaidāma 14.septembrī, kad norisināsies centrālais Gaujas NP 40 gadu svētku pasākums pie Gūtmaņalas – visiem interesentiem un Gaujas nacionālā parka idejas atbalstītājiem.

Par nacionālā parka dibināšanas dienu uzskatāms 1973. gada 14.septembris. Nacionālā parka dibināšanas mērķis ir aizsargāt maz pārveidotas dabas teritorijas, ko raksturo liela bioloģiskā daudzveidība, iežu atsegumi un reljefa formu dažādība, avoti, gleznainas ainavas un neskaitāmi dabas un kultūras pieminekļi.

Jubilejas pasākumiem aicinām sekot līdzi interneta vietnē www.daba.gov.lv, sadaļā „Aktualitātes” – „Gaujas NP 40”.


Rita Jakovļeva
Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālrunis: 67509541
E- pasts: rita.jakovleva@daba.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
23.01.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta