Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Vides ministrs nobažījies par negatīvajām Eiropas finansējuma samazināšanas sekām vides sektorā
01.02.2006 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Pēc vakardienas Ministru kabineta lēmuma samazināt finansējumu Eiropas Savienības finansētajiem vides sektora projektiem nākamajam plānošanas periodam no 2007. līdz 2013. gadam vides ministrs Raimonds Vējonis izteicis bažas, ka lēmums var negatīvi ietekmēt ne tikai plānotos projektus, piemēram, ūdenssaimniecības un kanalizācijas sistēmu attīstībā, bet arī radīt negatīvu reakciju no ES puses, kas var izpausties kā sankcijas pret Latviju.
Vakardienas valdības sēdē tika nolemts, ka ES resursi, kas atvēlēti projektu realizācijai vides sektorā laika posmam no 2007. līdz 2013. gadam būs 65 miljoni eiro vidēji gadā, kas ir par gandrīz 35 miljoniem mazāk nekā laika posmā no 2004. līdz 2006. gadam. Komentējot šo lēmumu, vides ministrs Raimonds Vējonis ir nobažījies: „Samazinot plānotos līdzekļus zem sitiena būs nolikti, pirmkārt, vairāki Latvijai svarīgi kanalizācijas sistēmu projekti un, otrkārt, netiks iesākti vairāki nozīmīgi vides projekti, kas saistīti ar tīra dzeramā ūdens nodrošināšanu iedzīvotājiem,” uzskata Vējonis, „tāpat ne mazāk svarīgi, ka Latvija vides sektorā nespēs izpildīt vairākas Eiropas Savienības direktīvas, kas, savukārt, var draudēt ar soda sankcijām no ES puses.”

Lai apspriestu radušos situāciju, vides ministrs jau šonedēļ tiksies ar Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdi Andri Jaunsleini, kā arī aicinās uz sarunām citas ieinteresētās puses: „Mums ir pašvaldībām atklāti jāpasaka – finansējums būs mazāks, tādēļ arī tikšos ar Jaunsleiņa kungu, lai informētu par situāciju un par nākotnē paredzamajām problēmām,” saka Raimonds Vējonis. Ministrs uzskata, ka tieši pašvaldības būs vislielākās cietējas no finansējuma samazinājuma: „Vairākums ar ūdenssaimniecību un notekūdeņu attīrīšanas projektiem saistīts ar pašvaldībām, kurām tagad var rasties problēmas,” ir pārliecināts ministrs.

Šobrīd Vides ministrijas speciālisti gatavo izvērstu skaidrojumu par radušos situāciju, lai varētu prognozēt galvenās apdraudējuma jomas. „Ja būs iespējams, mēs, protams, mēģināsim panākt korekcijas ES struktūrfondu un Kohēzijas fondu piešķīruma indikatīvajā sadalījumā,” uzskata Raimonds Vējonis, „katrā ziņā pašreizējā situācija mūs neapmierina.”

 

Informāciju sagatavoja vides ministra padomnieks Viesturs Silenieks
Tālrunis informācijai: 9204713


Ilze Brakmane

Vides ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 7026418 / 9414078
E-pasts: prese@vidm.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta