Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Aicinām nevalstiskās un nozaru profesionālās organizācijas iesaistīties Jūras telpiskā plānojuma izstrādē
02.12.2013

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) ir uzsākusi Jūras telpiskā plānojuma izstrādi. Plānojumu paredzēts uzsākt 2014.gadā visai Latvijas jurisdikcijā esošajai Baltijas jūras daļai, ņemot vērā ar jūru saistīto sauszemes daļu. Plānojuma izstrādi, ieviešanu un uzraudzību veiks VARAM.

Jūras telpiskais plānojums ir dokuments, kas noteiks jūras teritorijas ilgtermiņa telpisko perspektīvu un prioritātes. Tā  mērķis ir līdzsvarot dažādās nozaru, piemēram, transporta, zivsaimniecības un atjaunojamo energoresursu, kā arī marikultūras, ekonomiskās intereses ar Baltijas jūras ekosistēmas spēju pašsaglabāties un atjaunoties.

Atbilstoši Ministru Kabineta noteikumiem „Jūras plānojuma izstrādes, ieviešanas un uzraudzības kārtība” (30.10.2012.; Nr. 740) VARAM tiek veidota Jūras telpiskā plānojuma darba grupa (turpmāk – darba grupa), kas nodrošinās valsts institūciju, plānošanas reģionu, piekrastes pašvaldību un sabiedrības pārstāvju  iesaisti un līdzdalību plānojuma izstrādes laikā. Šobrīd VARAM veic nozaru interešu un prioritāšu apkopojumu, kas kalpos par pamatu plānojuma darba uzdevumam. Darba grupas pirmais uzdevums ir formulēt plānojuma darba uzdevumu, ko apstiprinās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs. Iedzīvotāju iesaiste plānojuma izstrādē tiks nodrošināta īpašos tam veltītos pasākumos un aktuālā informācija par tiem tiks publicēta VARAM mājaslapā.

Aicinām pieteikties līdzdalībai darba grupā līdz 2013.gada 20.decembrim, elektroniski sūtot informāciju uz e-pastu mara.kozulina@varam.gov.lv vai rakstiski adresējot to VARAM Telpiskās plānošanas departamentam, Pils ielā 17, Rīgā, LV-1050, norādot savu kontaktinformāciju: vārdu, uzvārdu, adresi, tālruni un e-pastu.

Plašākai informācijai lūdzam sazināties ar Māru Kozuliņu, VARAM Telpiskās plānošanas departamenta Telpiskās plānošanas politikas nodaļas vecāko eksperti, pa tālruni: 66016715 vai e-pastu: mara.kozulina@varam.gov.lv.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
26.05.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta