Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Vides ministrs piedalījās Starptautisko ķīmisko vielu pārvaldības konferencē
08.02.2006 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

No š.g. 4.līdz 6. februārim Dubaijā (Apvienotie Arābu Emirāti) notika Starptautiskā ķīmisko vielu pārvaldības konference (ICCM). Ilgstošās un sarežģītās diskusijās pārstāvji no vairāk kā 140 valstīm pieņēma Stratēģisko pieeju starptautiskajā ķīmisko vielu pārvaldībā (SAICM). Vides ministrijas delegāciju vadīja vides ministrs Raimonds Vējonis.

SAICM ir vienota pieeja globālā mērogā ķīmisko vielu pārvaldības jautājumiem, kas īpaši akcentē nepieciešamību pēc iespējas samazināt cilvēku veselības, vides un darba vides ķīmisko vielu radītos riskus.

Ķīmisko vielu pārvaldības jautājumi un SAICM ideja diskutēta ANO Vides programmas Vadības padomē un visdažādākajos veidos atspoguļota jau kopš 1995. gada. 2002. gadā Johanesburgas Pasaules Ilgtspējīgās attīstības samits pieņēma lēmumu līdz 2005. gadam izstrādāt SAICM, pamatojoties uz Starpvaldību ķīmiskās drošības foruma (IFCS) Bahijas deklarāciju un Rīcības prioritātēm pēc 2000. gada.

2003. gada novembrī Bangkokā (Taizeme), 2004. gada oktobrī Nairobi (Kenija) un 2005. gada septembrī Vīnē (Austrija) notika SAICM Sagatavošanas komitejas sanāksmes, kurās sagatavoti trīs SAICM pamatdokumentu projekti: augsta līmeņa deklarācija, vispārējās politikas stratēģija un globālais rīcības plāns. Taču Sagatavošanas komitejas sanāksmēs valstu pārstāvji nespēja vienoties par dažiem ļoti svarīgiem jautājumiem, it īpaši par SAICM finansiālajiem apsvērumiem un SAICM principiem un pieejām. ICCM turpināja darbu pie šiem problēmjautājumiem. Īpaši karstas diskusijas izvērsās par SAICM paredzamo finansējumu. Attīstošās valstis vēlējās, lai augstā līmeņa deklarācijā būtu norāde uz Johanesburgas Ieviešanas plānu, un tiktu uzsvērts, ka SAICM ir brīvprātīgs, juridiski nesaistošs instruments. Līdzīgu pozīciju ieņēma ASV, kas savā nostājā bija izvēlējušās citas prioritātes.

Eiropas Savienības dalībvalstis kopā ar Šveici un Norvēģiju sekmīgai SAICM ieviešanai ir izstrādājuši speciālu Ātrā starta programmu, kas paredz sniegt finansiālu palīdzību attīstības valstīm SAICM ieviešanai nacionālajā līmenī.

Pašlaik vides ministrs Raimonds Vējonis piedalās ANO Vides programmas rīkotajā Globālā Vides ministru foruma / Vadības padomes 9.sesijā, kas notiek Dubaijā no š.g.7. līdz 9.februārim. Sesijas ietvaros tiks pārrunāti jautājumi, kas saistīti ar vidi un enerģētiku, kā arī vidi un tūrismu. Šajā sesijā piedalās vairāk kā 130 ministri no visas pasaules.

 

Kristīne Barševska
Vides ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītājas p.i.
Tālr.: 7026533 / 6417267
E-pasts: prese@vidm.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
06.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta