Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ar augsta līmeņa diskusiju atklās jau sesto E-prasmju nedēļu Latvijā
20.03.2015

Pirmdien, 2015.gada 23.martā, ar augsta līmeņa politikas veidotāju un nozares profesionāļu diskusiju „Digitālās prasmes Digitālajā Vienotajā tirgū” tiks atklāta E-prasmju nedēļu Latvijā, kas norisināsies no 23. - 27.martam.

Svinīgo nedēļas atklāšanu un diskusiju, kas norisināsies Eiropas Savienības mājā ikviens interesents varēs vērot tiešraidē “E-prasmju nedēļas” mājaslapā (plkst. 12:00 - 13:15.)

 Pasākumu atklās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā Politikas nodaļas vadītājs Andis Kužnieks un Latvijas Informācijas un komunikāciju tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa. Tāpat diskusijā piedalīsies izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile un ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola, kā arī Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Treijs un Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis. 

Diskusija ir īpaši aktuāla Latvijas prezidentūras kontekstā, kura kā vienu no galvenajām prioritāte ir izvirzījusi patiesi digitālas Eiropas izveidi, veltot īpašu uzmanību uzticības viešanai Digitālajam vienotajam tirgum.

E-prasmju nedēļas organizēšanā jau iesaistījušies vairāk kā 150 partneri, tai skaitā 88 pašvaldības. E-prasmju nedēļas galvenais partneris ir Lattelecom. Jau šobrīd pieteikti vairāk kā 500 dažādi pasākumi, kas paredzēti visdažādākajām auditorijām. Lai noskaidrotu sīkāku informāciju par pasākumiem, ikviens var doties uz www.eprasmes.lv mājas lapas sadaļu: Pasākumu kalendārs, kurā iespējams noskaidrot visu par E-prasmju nedēļas pasākumu norisi.

E-prasmju nedēļas laikā darbosies digitālais skaitītājs-aptauja, kas ļaus uzskaitīt visus “E-prasmju nedēļas” dalībniekus un attēlot kopējo skaitu tiešsaistes režīmā – pieskaitīties var mājas lapā www.eprasmes.lv.

E-prasmju nedēļa Latvijā norisināsies jau sesto gadu un to organizē VARAM sadarbībā LIKTA.

Detalizēta informācija par “E-prasmju” nedēļas partneriem ir pieejama mājas lapas www.eprasmes.lv sadaļā partneri (www.eprasmes.lv/partneri ). Savukārt ar reģionālajiem partneriem iespējams iepazīties E-prasmju nedēļas Digitālajā kartē (http://www.ebaltics.lv/onlineweek2015lv/ ).

Kristīne Kļaveniece
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tel.67026533
www.varam.gov.lv

Toms Kursītis
LIKTA pārstāvis
Tel.  26197297
www.likta.lv

E-prasmju nedēļas būtiskākie pasākumi

E-prasmju nedēļas laikā vairāki pasākumi tiks veltīti tieši jauniešiem, kā viens no tiem būs diskusija „Datorikas apgūšana sākumskolā”, kam tiešraidē varēs sekot 2015.gada 23.martā plkst. 15.00. Tās laikā runās par informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) integrēšanu, dažādos mācību priekšmetos sākumskolas laikā, kā arī izaicinājumiem un iespējām bērniem veiksmīgāk apgūt datorikas pamatprincipus.

2015.gada 24. martā, norisināsies pasākums „YouRock”, kura laikā tiks stāstīts par jauniešu iespējām uzrunāt potenciālos darba devējus un prasmēm, kuras ir nepieciešamas mūsdienu darba tirgū. Pasākuma laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar interneta vietni “YouRock”.

Savukārt, trešdien, 2015.gada 25. martā, Ekonomikas ministrija sadarbībā ar biznesa konsultāciju un mācību centru LatConsul aicina mazos un vidējos, kā arī potenciālos uzņēmējus uz E-komercijas semināru, kura laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar aktualitātēm e-komercijas jomā.

Piektdien, 2015.gada 27. martā, VARAM pašvaldību darbiniekiem un uzņēmējiem organizēs semināru „E-iespējas pašvaldībās''. Seminārā būs iespēja uzzināt par publisko pakalpojumu reformu, iespējām uzlabot pašvaldību pakalpojumus, e-indeksa pētījumu, kā arī droša elektroniskā paraksta juridiskiem aspektiem.

Šos iepriekš minētos pasākumus būs iespējams vērot tiešraidē.

Par E-prasmju nedēļu

Aizvadītajā - 2014. gadā -  Latvija atkārtoti bija viena no aktīvākajām nedēļas dalībniecēm starp visām kampaņas dalībvalstīm Eiropas Savienībā (ES). Latvijā 2014. gadā “E-prasmju nedēļā” piedalījās vairāk nekā 38 000 dalībnieku, kopumā norisinājās vairāk kā 850 dažādi pasākumi 95 Latvijas novados, kā arī bija iespēja sekot pasākumiem interneta tiešraidēs.

Par kampaņu “e-Skills for Jobs 2015”

Kampaņa “e-Skills for Jobs 2015” notiks visā Eiropā, kuras ietvaros valsts iestādes un privātās organizācijas kopīgi realizēs dažādas aktivitātes un pasākumus, akcentējot digitālās izglītības apguvi, mācību saturā plašāk izmantojot dažādus IKT risinājumus, kā arī iepazīstinās ar darba un karjeras iespējām Eiropā. Kampaņas mērķauditorija ir izglītības politikas veidotāji, IKT nozares līderi, IKT praktiķi un jaunieši, kā arī institūcijas, kas atbild par nodarbinātību

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
01.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta