Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Daugavpilī noticis Latvijas un Norvēģijas pašvaldību stratēģisko partnerību veidošanas seminārs un pieredzes apmaiņas pasākums
29.05.2015

2015. gada 27. un 28. maijā Daugavpilī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS) un Norvēģijas Vietējo un reģionālo varas iestāžu asociāciju (KS) organizēja stratēģisko partnerību veidošanas (kontaktbiržas) semināru un pieredzes apmaiņas pasākumu.

Aktivitāšu mērķis bija Latvijas un Norvēģijas pašvaldību pārstāvjiem tikties klātienē, izzināt sadarbības intereses, nodibināt jaunus kontaktus, iegūt informāciju par kopīgu sadarbības projektu finansēšanas iespējām, kā arī dalīties pieredzē un uzzināt vairāk par labās prakses piemēriem kopīgu projektu īstenošanā.

27. maijā semināru atklāja Norvēģijas Karalistes vēstnieks Latvijā Steinars Ēgils Hāgens un Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis.

Seminārā un pieredzes apmaiņas pasākumā piedalījās arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks Jānis Eglīts un uzsvēra Latvijas un Norvēģijas pašvaldību sadarbības izveides un stiprināšanas nozīmību.

Edvīns Bartkevičs no LPS iepazīstināja klātesošos ar procesu un vērtējumu par savulaik Latvijā notikušo administratīvi teritoriālo reformu. Toms Arne Petersens (Tom Arne Pettersen) no KS Nordland prezentēja Norvēģijas pieredzi un pašvaldību administratīvo reformu, skaidrojot tās koncepciju un procesus, kā arī informēja, ka tuvākajā laikā Norvēģijā ir gaidāma administratīvi teritoriālā reforma.

Pašvaldības stāstīja par pašvaldību lomu izglītības, kultūras, sociālo pakalpojumu, uzņēmējdarbības un vides aizsardzības jomā. Tika diskutēts par dažādu pakalpojumu nodrošināšanu Latvijā un Norvēģijā, kā arī par pašvaldību sadarbības iespējām. Pasākuma laikā klātesošos iepazīstināja ar finansējuma piesaistes iespējām kopīgu starptautisku projektu īstenošanai. Piemēram, par Eiropas Teritoriālās sadarbības programmām, Nordplus programmu, kā arī Bilaterālā sadarbības iespējām EEA/Norvēģijas finanšu instrumentu ietvaros. Notika arī interaktīva pašvaldību kontaktbirža un 2 tematisku objektu Daugavpils universitātes un sadzīves atkritumu apglabāšanas poligona „Cinīši” apmeklējums.

28. maijā ar labās prakses piemēriem starptautisku projektu īstenošanā dalījās Jēkabpils novada pašvaldība. Savukārt pārstāvis no Norvēģijas stāstīja par Aremark, Marker, Rømskog un Spydeberg pašvaldību līdzšinējo kopīgo sadarbību ar vairākām Vidzemes reģiona pašvaldībām Latvijā. Dalībnieki tika aicināti darba grupās pārspriest jautājumus par sadarbības interesēm, formām un soļiem uz sadarbību.

Pasākuma noslēgumā dalībnieki atzinīgi vērtēja notikušo pasākumu, kas sniedz iespēju pašvaldībām dibināt jaunus kontaktus un stiprināt jau esošo pašvaldību sadarbību, kā arī dalīties pieredzē.

  

Pasākuma “Latvijas un Norvēģijas pašvaldību stratēģisko partnerību veidošanas (kontaktbiržas) seminārs” prezentācijas:

Pasākuma “Latvijas un Norvēģijas pašvaldību pieredzes apmaiņas pasākums stratēģisko partnerību veicināšanai“ prezentācijas:

Kristīne Kļaveniece
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tel.+371 67026533

E-pasts: prese@varam.gov.lv 
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
01.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta