Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Uzsākts otrais „Latvijas e-indekss” mērījums
11.09.2015

Šonedēļ uzsākts otrais ikgadējais „Latvijas e-indekss” mērījums pašvaldībās, kuru pirmo reizi pērn aizsāka Lattelecom kopā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) un nozares speciālistiem. Mērījumā aicinātas piedalīties visas pašvaldības, un tas ļaus novērtēt, kā gada laikā mainījusies pašvaldību e-vide un kādus pasākumus tās uzlabošanai pašvaldības gada laikā īstenojušas.

2014. gadā Latvijas pašvaldību digitālās vides mērījumā piedalījās 116 no 119 pašvaldībām. Pirmo vietu republikas nozīmes pilsētu grupā ieguva Valmiera, lielo novadu grupā – Dobeles novads, bet mazo novadu grupā – Strenču novads.

Lattelecom Biznesa klientu daļas direktore Elīna Abika: "Ar e-indeksa mērījumu pašvaldības var objektīvi novērtēt savu elektroniskās vides attīstību, salīdzinot to ar pārējo Latvijas pašvaldību līmeni. Savukārt nākotnē, pateicoties mērījumam, tās varēs sekot līdzi savas pašvaldības attīstībai vairāku gadu gaitā."

Viņa arī norāda, ka  šovasar „Latvijas e-indeksa” darba grupa tikās ar vairāku pašvaldību pārstāvjiem, kuri apliecināja, ka mērījums kalpojis kā pamudinājums aktīvāk pilnveidot savu e-vidi, nodrošinot iedzīvotājiem un uzņēmējiem pēc iespējas plašākus saziņas veidus ar pašvaldību un ērtāku pakalpojumu saņemšanu.

Lai izstrādātu pārskatāmu e-vides iespēju izmantošanas novērtējumu, 2014.gadā partnerības projektu „Latvijas e-indekss”  uzsāka Lattelecom un VARAM  kopā ar nozares speciālistiem – Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Lielo pilsētu asociāciju, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru. Mērījuma ietvaros tiek izvērtēta valsts iestāžu e-pārvaldība un novērtēta pašvaldību e-vide.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
28.05.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta