Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Jaunākais “Latvijas e-indekss” apliecina publiskās pārvaldes digitālo attīstību
24.02.2016

Otrajā “Latvijas e-indeksa” mērījumā par digitāli attīstītākajām publiskās pārvaldes iestādēm atzīst Valmieras pilsētas, Strenču un Kuldīgas novadu pašvaldības, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Centrālās statistikas pārvaldi.

“Latvijas e-indeksā” piedalījās visas 119 Latvijas pašvaldības un 102 valsts iestādes. Mērījums vērtē e-vides infrastruktūru, pašvaldības interneta resursus un cilvēku prasmes, e-pārvaldi un drošību, iestādes iekšējo procesu organizāciju, starpiestāžu sadarbību, pakalpojumu sniegšanu, sabiedrības iesaistīšanu u.c. e-vides attīstības aspektus.

Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis par paveikto pašvaldību mērījumā: “Visu pašvaldību dalība mērījumā apliecina tēmas aktualitāti un pašvaldību ieinteresētību attīstīties. Redzam, ka gada laikā pašvaldību digitālā vide ir kļuvusi mūsdienīgāka un iedzīvotājiem draudzīgāka. Arvien biežāk iekšējie procesi tiek organizēti elektroniski un pašvaldības veicina iedzīvotāju līdzdalību – gan nodrošinot iespēju domes aktivitātēm sekot līdzi mājaslapā, gan veicinot saziņu sociālajos tīklos. Tāpat aktīvāk lieto e-pakalpojumus, piemēram, par 9% pieaudzis elektroniski deklarēto iedzīvotāju īpatsvars.”

“Valsts pārvaldes iestāžu Latvijas e-indekss atspoguļo mūsu digitālo attīstību atbilstoši ES un pasaules labajai praksei. Arī šogad neatkarīgi eksperti, pēc iepriekš ar partneriem saskaņotas metodikas, analizēja iestāžu e-pārvaldes iespēju pielietošanu un efektivitāti gan to iekšējā darba organizācijā, gan starpiestāžu procesos. Tāpat tika analizēta iestāžu sniegto e-pakalpojumu pieejamība. Esmu gandarīts par mūsu aizsāktās iniciatīvas saņemto starptautisko atzinību - 2015.gadā iegūstot Eiropas Publiskā sektora balvu – Labākās prakses sertifikātu, kuru konkursa kārtībā piešķīra īpaši izveidota Eiropas Publiskās administrācijas institūta žūrija,” uzsver vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

“Latvijas e-indekss” mēra Latvijas publiskās pārvaldes digitālās vides attīstību piecās kategorijās – republikas nozīmes pilsētas, lielie novadi, mazie novadi, ministrijas un iestādes. Uzvarētāji noteikti, pamatā veicot pašvaldību un valsts iestāžu aptaujas, kā arī izmantojot datus no citu iestāžu un organizāciju rīcībā esošiem statistikas avotiem.

Lai izstrādātu pārskatāmu e-vides iespēju izmantošanas novērtējumu pašvaldībās un valsts iestādēs, 2014. gadā “Latvijas e-indeksa” partnerības iniciatīvu uzsāka Lattelecom un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kopā ar partneriem – Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Lielo pilsētu asociāciju, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru.

“Latvijas e-indeksa” mērījumu rezultāti un prezentācijas fails lejuplādējami: www.eindekss.lv/lv/6-rezultati.

“Pozitīvi ir tas, ka arvien lielāks skaits pašvaldību savu dokumentāciju organizē digitālā formā. Ir svarīgi, lai uzņēmumi un pašvaldības ne tikai uzlabo savu darba vidi, atsakoties no papīra dokumentu aprites, bet arī detalizētāk izprot e-vides priekšrocības. 74% pašvaldību savus iedzīvotājus mudina arvien vairāk izmantot e-pakalpojumus – tas pierāda, ka gan pašvaldības, gan iedzīvotāji arvien vairāk apzinās digitālās iespējas un to sniegtos ieguvumus” stāstaLatvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente Signe Bāliņa.

Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis: “”Latvijas e-indekss” ir labs piemērs biznesa, valsts un nevalstisko organizāciju sadarbībai. E-pārvaldes, e-vides infrastruktūras un IT risinājumu drošības jautājumi ir kļuvuši par neatņemamu katras pašvaldības darba sastāvdaļu. Iniciatīva sniedz iespēju iepazīt pašvaldības e-vides attīstību gan tās darbiniekiem, gan teritorijas iedzīvotājiem. Lai arī turpmākajos gados ir tikpat liela pašvaldību atsaucība kā šogad!”

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš: “No uzņēmēju viedokļa jebkuri e-pakalpojumi atvieglo dzīvi, jo nav jātērē laiks un enerģija, lai dotos uz pašvaldības vai valsts iestādi, nepieciešamo dokumentu iesniegšanai vai saņemšanai. Tāpat šādas pieejas attīstīšana un paplašināšana izslēdz koruptīvos riskus, jo tiek maksimāli samazināta cilvēku savstarpējā mijiedarbība, tādējādi izskaužot ieinteresēto pušu ieinteresētību. Priecē, ka pētījums uzrāda pozitīvu dinamiku un pašvaldības aizvien vairāk pievērš uzmanību e- lietām. Tajā pat laikā mums visiem kopā vēl daudz darāmā gan e-pārvaldes attīstīšanā, gan popularizēšanā iedzīvotājiem un uzņēmējiem.”


FAKTU LAPA: Latvijas valsts iestāžu e-indekss

FAKTU LAPA: Latvijas pašvaldību e-indekss

Papildu informācija

Kristīne Kļaveniece
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas 
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālrunis: 67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv

Zanda Šadre 
Lattelecom Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr.: 67053958 / 29120742
E-pasts: zanda.sadre@lattelecom.lv

www.twitter.com/eIndekss // www.facebook.com/Latvijaseindekss // www.draugiem.lv/latvijaseindekss

www.eindekss.lv


Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
28.05.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta