Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ministrs Gerhards tiekas ar jauno Microsoft Latvia vadītāju Strazdiņu un pārrunā e-pārvaldes attīstību Latvijā
25.08.2016

Ņemot vērā ierobežotos cilvēkresursus Latvijā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomā, lai nodrošinātu pārdomātu un uz inovācijām balstītu turpmāko e-pārvaldes attīstību, būtiski ir rast efektīvus veidus kā sadarboties valsts pārvaldes un privātajam sektoriem, ceturtdien, 2016.gada 25.augustā tiekoties ar Microsoft Latvia vadītāju Renāti Strazdiņu, uzsvēra vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

Ministrs atgādinot, ka nesen Vispasaules informātikas olimpiādē zelta medaļu ieguva Latvijas pārstāvis, atzīmēja: „Latvijā jau ir labas tradīcijas informātikas jomā, tomēr mums ir jārada apstākļi, lai “šīs gudrās galvas” gribētu un varētu savu potenciālu ieguldīt valsts kopējā attīstībā.

Pagājušā gadā valdība apstiprināja 38 publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju projektu idejas. Plānots, ka šos projektus īstenos dažādas publiskās pārvaldes iestādes, tajā skaitā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai un tās pakļautībā esošā Valsts reģionālās attīstības aģentūra. Šo projektu mērķis ar IKT palīdzību modernizēt pārvaldes procesus un pakalpojumus iestādēs. Tādā veidā tiktu nodrošināti lietotājiem draudzīgi publiskie pakalpojumi, pārvaldes procesu caurskatāmība, kā arī informācijas sistēmu sadarbspēja nacionālā un Eiropas Savienības (ES) mērogā. Ne mazāk svarīga ir publiskās pārvaldes informācijas nodošana atkalizmantošanai sabiedrībai, piemēram, atvērto datu veidā.

Šobrīd Latvijai ir jāizšķiras – kāda veida sabiedrību veidosim. Vai tādu, kas vēlēsies ķert pokemonus, vai  arī tādu, kas tos izstrādās, tādā veidā apliecinot pasaulei savu intelektuālo potenciālu un radot produktu ar lielu pievienoto vērtību. Latvijā tam ir visi priekšnosacījumi – viens no pasaulē ātrākajiem internetiem, pieejams wi-fi,”  K.Gerhards raksturoja Latvijas priekšrocības.

"Microsoft ir globāla kompānija ar pieredzi un kompetenci jau vairāk kā 45 gadus. Vienmēr esam bijuši uzticams partneris publiskajam sektoram, daloties zināšanās, labajā praksē un palīdzot dažāda mēroga projektu ieviešanā. Šī brīža Latvijas virzība e-pārvaldes jomā ir ļoti pozitīva un atbalstāma. Arī uz pārējo ES valstu fona mūsu valsts izskatās kā viena no progresīvākajām," tikšanās laikā atzina R. Strazdiņa, Microsoft Latvia vadītāja. "Es redzu lielu potenciālu Latvijas e-pārvaldei, tādēļ ir jāturpina pilnveidoties un sadarboties visām iesaistītajām pusēm - publiskajam sektoram, nozarei un pakalpojumu saņēmējiem, lai pēc iespējas plašāk tiktu izmantotas visas e-iespējas," piebilda Strazdiņa.

Oskars Vizbulis
Ministra padomnieks
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tel. 67026463
E-pasts: Oskars.Vizbulis@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
28.05.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta