Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Konceptuāli atbalsta VARAM piedāvājumu no 2019.gada visiem Latvijas iedzīvotājiem nodrošināt eID kartes ar neierobežotu bezmaksas e-parakstu skaitu
13.10.2016

Trešdien, 2016. gada 12. oktobrī Informācijas sabiedrības padome (ISP) atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvāto risinājumu noteikt eID kā prioritāru  līdzekli personas identitātes nodrošināšanai virtuālajā pasaulē un drošai elektroniskai dokumentu parakstīšanai, iekļaujot tajā valsts budžeta ietvaros nodrošinātus parakstīšanas un autentifikācijas sertifikātus ar neierobežotu parakstīšanās reižu skaitu no 2019.gada 1.janvāra. 

Tāpat sanāksmē tika analizēta jaunā plānošanas perioda Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) projektu virzība. ISP laikā VARAM informēja, ka šobrīd izvērtēšanai IKT ERAF pirmās atlases kārtas ietvaros iesniegti tikai 22 projekti no 38, savukārt no tiem valdībā apstiprināti 5 un tuvākā laikā izskatīšanai tiks virzīti vēl divi. Ņemot vērā pastāvošos riskus ES fondu finansējuma savlaicīgā apgūšanā, ISP atbalstīja VARAM priekšlikumu papildināt pirmās atlases kārtas projektus ar diviem projektiem, kam ir īpaši svarīga loma publiskās pārvaldes informācijas sistēmu vienotās arhitektūras attīstībā.

Sanāksmē VARAM sniedza pārskatu par līdz šim paveikto oficiālās elektroniskās adreses – eAdrese ieviešanā. eAdreses izveidošanas mērķis ir nodrošināt arī elektroniskā vidē nosūtītai vēstulei līdzvērtīgu drošības un uzticamības līmeni kā ierakstītai vēstulei, izveidojot risinājumu, kas būs pietiekami vienkāršs un ērts arī lietotājam ar pamatprasmēm interneta lietošanā. Plānots, ka eAdrese no 2017.gada būs obligāta iestādēm, komersantiem, notāriem, advokātiem un maksātnespējas administratoriem. Savukārt iedzīvotāji varēs izvēlēties, vai izmantot šādu saziņas veidu ar valsti, piesakoties uz šo pakalpojumu, līdzīgi kā tas šobrīd ir ar citiem pakalpojumiem.

ISP ir Ministru kabineta izveidota konsultatīva institūcija, kuras mērķis ir sekmēt informācijas sabiedrības veidošanu Latvijā un koordinēt informācijas sabiedrības iekļaušanos globālajā un Eiropas attīstības procesā, veicinot ilgtspējīgu un noturīgu attīstību. 2012.gadā padomes vadību no VARAM pārņēma Ministru prezidents, lai augstākā līmenī sekmētu un pārraudzītu informācijas sabiedrības veidošanas procesus Latvijā, tostarp nodrošinātu uzraudzību un vienotus risinājumus valsts nozīmes IKT projektu attīstībā.

Kristīne Kļaveniece
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tel.67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv  

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
25.05.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta