Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
INTERREG EUROPE informatīvās dienas dalībnieki gūst ieskatu par sadarbības iespējām programmā
23.02.2017
2017. gada 22.februārī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) notika starpreģionu sadarbības programmas INTERREG EUROPE 2014.-2020.gadam informatīvā diena, pulcējot esošos un potenciālos finansējuma saņēmējus. Pasākumā informēja par sadarbības iespējām INTERREG EUROPE programmā un gaidāmo trešo projektu konkursu.

Informatīvajā dienā piedalījās dalībnieki no nacionāla, reģionāla, vietēja līmeņa institūcijām, universitātēm, nevalstiskajām organizācijām un privātiem uzņēmumiem.

INTERREG EUROPE programmas Kopīgā sekretariāta pārstāve Verena Priem sniedza pārskatu par programmu, tās specifiku un ieviešanas nosacījumiem, kā arī plānoto trešo projektu konkursu un programmas piedāvāto atbalstu finansējuma saņēmējiem. Savukārt programmas Nacionālā kontaktpunkta pārstāve Ilga Gruševa informēja par Latvijas dalību INTERREG EUROPE programmā un Nacionālā kontaktpunkta atbalstu finansējuma saņēmējiem Latvijā.

Informatīvās dienas laikā Ekonomikas ministrija dalījās pieredzē par projekta “CLUSTERS3” īstenošanu, kura mērķis ir izstrādāt ieteikumus klasteru politikas uzlabošanai, lai veicinātu mazo un vidējo uzņēmumu konkurētspēju un stiprinātu klasteru lomu viedās specializācijas stratēģijas ieviešanā. Vidzemes plānošanas reģions informēja par projekta “SWARE” īstenošanu, kura mērķis ir veicināt dabas un kultūras mantojuma integrētu pārvaldību iekšzemes ūdensceļu reģionos, lai radītu labāku līdzsvaru starp dabas resursu un kultūras mantojuma aizsardzību un ilgtspējīgu izmantošanu. Pasākuma laikā Latvijas projektu partneru vērsa uzmanību arī uz būtiskākajām lietām, kas pieredzes apmaiņas procesu un projekta īstenošanu padara efektīvāku un sniedz iespēju sasniegt projekta sākumā izvirzītos mērķus.

Kā atzīmēja Ekonomikas ministrijas pārstāve Evita Feldberga - INTERREG EUROPE programma ir lielisks instruments politikas uzlabošanai, ko bez sadarbības būtu izdarīt daudz grūtāk. Svarīga ir iniciatīva kontaktu veidošanā, atvērtība pieredzes apmaiņai un saistīto institūciju iesaistei darba grupas aktivitātēs.

Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvis Jānis Rubulis uzsvēra iespēju mācīties no sadarbības partneriem citās Eiropas valstīs, veidojot vispusīgāku politiku un sekmējot nozares attīstību kopumā. Kā nozīmīga tika minēta iesaistīto pušu sadarbība un līdzdalība politikas labo prakšu atlasē, pieredzes apmaiņā un rekomendāciju izstrādē politikas izmaiņām.

INTERREG EUROPE trešais projektu konkurss notiks no 2017.gada 1.marta līdz 2017.gada 30.jūnijam. Atbalsts tiks sniegts prioritārajos virzienos: pētniecība, tehnoloģiju attīstība un inovācijas; mazo un vidējo komersantu konkurētspēja; ekonomika ar zemu oglekļa emisiju līmeni; apkārtējā vide un efektīva resursu izmantošana.

INTERREG EUROPE programma veicina reģionālās attīstības politiku un programmu īstenošanu, galvenokārt darbības programmās “Izaugsme un nodarbinātība” un arī Eiropas Savienības fondu mērķa “Eiropas teritoriālā sadarbība” programmās.

Vairāk informācijas par programmu un trešo projektu konkursu: http://www.interregeurope.eu/

VARAM ir INTERREG EUROPE Nacionālais kontaktpunkts Latvijā,  kontaktpersona Ilga Gruševa, e-pasts ilga.gruseva@varam.gov.lv; tālr. 67026472. 
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv 


Pievienotie faili:
 
 
 
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
29.05.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta