Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Iedzīvotāji arvien aktīvāk izmanto portāla Latvija.lv sniegtās iespējas
09.03.2017

2017.gadā iedzīvotāju aktivitāte strauji augusi valsts pārvaldes publisko pakalpojumu portāla Latvija.lv sniegto e-pakalpojumu izmantošanā.

Portāla Latvija.lv unikālo lietotāju skaits no portāla darbības sākuma līdz  2017.gada februārim sasniedzis 721 tūkstoti, no kuriem 21 tūkstotis portālā pirmo reizi autentificējās šogad.

2017.gada janvārī un februārī visvairāk uzsāktais e-pakalpojums ir “Informācija par sociālās apdrošināšanas iemaksām un apdrošināšanas periodiem” – e-pakalpojums uzsākts 46,5 tūkstoš reizes. Skatoties no visu gadu sasummētā uzsākšanas reižu skaita, līderis ir e-pakalpojums “Dzīvesvietas deklarācijas iesniegšana”, kas no 2008. līdz 2017. gada februārim uzsākts vairāk nekā 1 miljonu reižu.

Portāla Latvija.lv 2017.gada 1.marts bija diena ar vislielāko autentifikāciju skaitu, kas bija 195 tūkstoši, no kuriem 86% bija veiktas Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanās sistēmā (EDS). Dati apliecina, ka autentifikācijas šajā dienā ir bijušas katru minūti un portāla Latvija.lv tehniskās iespējas spēja nodrošināt 100% pieejamību autentifikācijas pakalpojumiem.

“Valsts digitālā vidē sniedz arvien plašākas iespējas saņemt publiskos pakalpojumus. Latvijas sasniegto progresu e-pakalpojumu sniegšanā ir apliecinājusi arī Eiropas Komisijas veiktā izpēte - Digitālās ekonomikas un sabiedrības indekss (DESI). Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar valsts pārvaldes iestādēm turpina darbu pie e-pakalpojumu attīstības. Tāpēc aicinu ikvienu izmantot digitālās vides sniegtās iespējas un ietaupīt ne tikai laiku, bet arī finanšu resursus,” uzsver VARAM valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis.

Portāls ir pieejams visiem interneta lietotājiem visu diennakti, un tā darbība tiek atbalstīta, izmantojot  interneta pārlūkprogrammas: Microsoft Internet Explorer, Apple Safari, Google Chrome un Mozilla Firefox. Autentificējoties portāla Latvija.lv lietotāji var izmantot dažādas ierīces: datorus, portatīvos datorus, planšetes un telefonus.


Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533/905
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
02.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta