Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
“E-prasmju partnerības” ietvaros sniegts vairāk nekā 800 tūkstoši konsultāciju
27.03.2017

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā svinīgi tika atklāta gadskārtējā E-prasmju nedēļa. Šogad E-prasmju nedēļas prioritātes ir digitālā drošība un digitālās prasmes nodarbinātībai un uzņēmējdarbībai, kā arī ePakalpojumi. Memoranda partneru apkopotā informācija liecina, ka četru gadu laikā iedzīvotājiem sniegts vairāk nekā 800 tūkstoši apmācības, zināšanu pārbaudes vai digitālo prasmju konsultācijas. 

2013. gadā martā, parakstot “E-prasmju partnerības” memorandu, valsts sektora, IKT nozares un nevalstisko organizāciju pārstāvji vienojās par sadarbību e-prasmju attīstības veicināšanā Latvijā. Šo četru gadu laikā sniegtas konsultācijas un apmācības vairākām mērķa grupām, piemēram, bezdarbniekiem un darba meklētājiem nodrošinātas vairāk nekā 263 tūkstoši apmācību, senioriem gandrīz 21 tūkstotis, bet jauniešiem - vairāk nekā 16 tūkstoši apmācību, kas organizētas ārpus formālās izglītības programmas.

E-prasmju nedēļa tika atklāta ar LIKTA prezidentes Signes Bāliņas uzrunu: “E-prasmju nedēļa šo gadu laikā ir kļuvusi par nozīmīgu tradīciju, kas stiprina Latvijas iedzīvotāju digitālās prasmes. Memoranda ietvaros esam paveikuši ļoti daudz gan politikas iniciatīvu jomā, gan sniedzot praktisku atbalstu dažādām iedzīvotāju grupām, taču noteikti nedrīkstam apstāties pie sasniegtā. Tieši tāpēc memorandu papildinājām ar jauniem mērķiem un iniciatīvām.”

Ar mērķi aktualizēt sadarbības memorandu tā rīcības plāns 2017. – 2020. gadam tika paplašināts. Papildus jau esošajām aktivitātēm, partneri vienojās izglītot sabiedrību mediju un informācijas pratības jomā, izglītot digitālās drošības un kiberdrošības jomā. Tāpat šogad memorandam pievienojās vēl vairākas institūcijas – IT drošības incidentu novēršanas institūcija cert.lv, Digitālās drošības alianse, UNESCO Nacionālā komiteja, Latvijas Universitātes Matemātikas un Informātikas institūts un Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs.

Kā liecina Eiropas Komisijas dati, 45% Eiropas Savienības iedzīvotāju ir nepietiekamas digitālās prasmes, un tās ir nepietiekamas vairāk nekā trešdaļai (37%) strādājošo. Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas 9. februāra sanāksmē prezentētajiem datiem, 2015. gada beigās tikai 5,7% Latvijas iedzīvotāju bija iesaistījušies mūžizglītības aktivitātēs. Eiropas Savienībā šis procents vidēji ir 10,8%, bet Dānijā – 30%.

Atklāšanas laikā notika augsta līmeņa ekspertu diskusija, kurā piedalījās LIKTA prezidente S. Bāliņa, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta, “Microsoft Latvia” vadītāja Renāte Strazdiņa, Eiropas Komisijas Latvijā pārstāve Inna Šteinbuka un labklājības ministrs Jānis Reirs.

„Varam būt lepni, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas vadībā Latvija visus šos gadus bijusi aktīvākā e-prasmju nedēļas organizētāja visā Eiropā. To apliecina arī iespaidīgā statistika, kas parāda, ka septiņu gadu laikā E-prasmju nedēļas norisē ir tikuši organizēti vairāk kā 5300 dažādi pasākumi, kuros dalībnieku skaits ir pārsniedzis 200 000,” uzsver vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

“LVRTC E-prasmju nedēļas organizēšanā iesaistās jau piecus gadus,  ik gadu dažādos Latvijas novados organizējot vai iesaistoties informatīvajos semināros, kā arī konsultācijās. Kopumā organizēti vairāk nekā 50 pasākumi. Pēdējo piecu gadu laikā LVRTC vairāk nekā 40 studentiem ir bijusi prakses vieta, bet 16 pēc prakses ir turpinājuši darbu LVRTC. Ik gadu TV tornī uzņemam vairākus tūkstošus skolēnu, stāstot arī par IKT nozares profesijām. Šogad E-prasmju nedēļā sabiedrības uzmanību vērsīsim uz digitālās drošības jautājumiem, pulcējot TV tornī IKT nozares un digitālās drošības ekspertus, lai pārrunātu un identificētu tos digitālās drošības ikdienas aspektus, kas mums vairs neļauj justies pilnīgi droši gan lietojot internetu, gan viedierīces,” uzsver LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

“E-prasmes mūsdienās ir uzskatāmas par pamatprasmēm. Bez tām nav iedomājams darbs nevienā profesijā. Microsoft Latvia katru gadu atbalsta E-prasmju nedēļas rīkošanu, īstenojot virkni aktivitāšu, lai attīstītu šodienas un nākotnes darba tirgum vajadzīgās prasmes. Šogad, 29. martā, sadarbībā ar LIKTA, Riga TechGirls un Visma rīkosim iedvesmas semināru “Daudzpusīgā IKT nozare. Nāc un iepazīsti!”, kura mērķis ir iedrošināt jauniešus pievienoties IKT nozarei. Tāpat seminārā, īstenotā Microsoft YouthSpark projekta "Digitālās prasmes nākotnes darbam" ietvaros, LIKTA iepazīstinās klātesošos ar četrām digitālām nākotnes profesijām,” saka Renāte Strazdiņa, Microsoft Latvia vadītāja.

E-prasmju nedēļas laikā notiks gan centrālie pasākumi un diskusijas, kam varēs sekot līdz interneta tiešraidēs, gan arī pasākumi, kas notiks visos Latvijas reģionos: skolās un bibliotēkās, nevalstiskajās organizācijas, pašvaldībās un uzņēmumos. Būs iespējams pārbaudīt savas digitālās prasmes pašnovērtējuma testos un konkursos. E-prasmju nedēļu Latvijā organizē LIKTA un VARAM ar valsts un privātā sektora partneriem un novadu pašvaldībām. E-prasmju nedēļas galvenie partneri ir Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs  un “Microsoft Latvia”.


Plašāka informācija:
Māra Jākobsone,
LIKTA viceprezidente
E.: eprasmes@likta.lv
T.: 67311821

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
28.05.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta