Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ar svinīgu ceremoniju noslēdzas pirmais konkurss „Latvijas Vides balva”
30.03.2006 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Šodien, 30.martā, LR Vides ministrijas 4.stāva zālē notika pirmā konkursa uzņēmumiem „Latvijas Vides balva” noslēguma pasākums

Konkursa „Latvijas Vides balva” mērķis ir izrādīt atzinību par uzņēmēju pašiniciatīvu vides aizsardzībā un veicināt videi draudzīgas apziņas attīstību un praksi uzņēmējdarbības vidē.

Pasākumā piedalījās LR Vides ministrs Raimonds Vējonis, kas kā konkursa žūrijas priekšsēdētājs sveica konkursa uzvarētāju kategorijā „Videi draudzīgs process/tehnoloģija” - SIA „V.L.T.”, ko pārstāvēja uzņēmuma direktors Aivars Jekševics. Atzinību par dalību konkursā un gūtajiem sasniegumiem kategorijā „Videi draudzīgs produkts/pakalpojums” akciju sabiedrībai „Latvijas Zaļais punkts” un tā valdes priekšsēdētājai Undīnei Būdei pauda žūrijas pārstāvis, Pasaules Dabas fonda Vides politikas programmas direktors Jānis Brizga. Savukārt, kategorijā „Videi draudzīga vadība” atzinību par dalību konkursā un gūtajiem sasniegumiem no vērtēšanas ekspertes, RTU pasniedzējas Sarmas Valteres saņēma AS „Grindeks”, ko pārstāvēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Valdis Jākobsons.

Pasākumu vadīja Latvijas Nacionālā teātra aktieris Arturs Krūzkops. Neparastu muzikālu pārsteigumu sagādāja „vienīgais Eiropas zinātnieks, kas spēlē saksofonu” – ekodizaina profesors Hans Brezets (Han Brezet) no Delftas Tehniskās universitātes Nīderlandē, kas klātesošos priecēja ar saksofona solo.

Eiropā jau kopš 1987.gada tiek rīkots īpašs pasākums „Eiropas Vides balva” (no angļu val. – European Business Awards for the Environment), kura ietvaros tiek pasniegti tā sauktie „zaļie Oskari”, t.i., tiek pausta atzinība un apbalvoti Eiropas uzņēmumi, kas parādījuši izcilāko sniegumu vides jomā. Šī konkursa uzvarētāju sasniegumu demonstrācija ir arī labākais veids, kā motivēt citus sekot viņu piemēram.

Uzskatot, ka arī Latvijā ir pietiekami daudz uzņēmumu ar lieliskiem sasniegumiem vides jomā, 2005.gada nogalē pirmo reizi Latvijā tika organizēts konkurss „Latvijas Vides balva”, kas notika trijās kategorijās:

  • videi draudzīga vadība;

  • videi draudzīgs produkts/pakalpojums;

  • videi draudzīga tehnoloģija/process.

Ja kāda Latvijas uzņēmuma sasniegumi ir pietiekami izcili, lai sacenstos ar citu Eiropas valstu pārstāvjiem, tad piedalīšanās un uzvara „Latvijas Vides balvā” ir obligāts priekšnoteikums, jo Eiropas mēroga uzvarētāji ir tikai labākie no labākajiem – „Eiropas Vides balvas” žūrija balvu ieguvējus izvēlas tikai no nacionālo konkursu uzvarētāju vidus.

Plašāka informācija ir pieejama „Latvijas Vides balvas” mājas lapā: http://www.lppc.lv/videsbalva, kā arī pie pasākuma organizatoriem Latvijas Piesārņojuma profilakses centrā (adrese: Bruņinieku iela 27-40, Rīga, LV-1001; tālrunis: 7204118; fakss: 7221865; elektroniskā pasta adrese: liene.bigaca@lppc.lv).

Informāciju sagatavoja projekta koordinatore Liene Bigača, Latvijas Piesārņojuma profilakses centrs.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
29.03.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta