Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM pārstāvji diskutē par brīvas datu plūsmas politiku ES Konkurētspējas un Telekomunikāciju ministru sanāksmē
18.07.2017

2017. gada 17.-18. jūlijā notika neformālā Eiropas Savienības (ES) Konkurētspējas un Telekomunikāciju ministru sanāksme (sanāksme) Igaunijā. Tajā Latviju pārstāvēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts. 

Neformālās sanāksmes vadošā tēma bija brīva datu plūsma Eiropā. Tikšanās laikā tika diskutēts par brīvu datu plūsmu kā piekto brīvību un brīvas datu plūsmas lomu Eiropas datu ekonomikas attīstībā. Atsevišķās sesijās tika diskutēts par pakalpojumu vienoto tirgu, par to kā veiksmīgi ieviest 5G tīklu Eiropā, kā arī par datu ekonomikas nākotni Eiropā.

Debašu laikā notika diskusija par brīvas datu plūsmas politikas ietekmi, veidojot datu ekonomiku. Sanāksmes dalībnieki tika aicināti dalīties ar viedokļiem, kā publiskās pārvaldes iestāžu un uzņēmumu radītos datus padarīt labāk pieejamus.

Latvija akcentēja, ka kopumā atbalsta datu atvēršanu un brīvas datu plūsmas veidošanu Eiropā.

J.Eglīts uzsvēra: „Neskatoties uz izvirzīto ambiciozo mērķi, ir jāvirzās uz datu atvēršanu un brīvu datu plūsmu apmaiņu. Digitālās tehnoloģijas rada datus un, nodrošinot brīvu pieeju ne-personas datiem, tiek radītas jaunas iespējas un potenciāls ekonomikas attīstībai. Ir jāturpina darbs pie normatīvās vides sakārtošanas, lai mazinātu esošās barjeras, kas šobrīd kavē brīvu datu apmaiņu. VARAM datu atvēršanu ir izvirzījis kā vienu no savām prioritātēm Latvijas informācijas sabiedrības politikā un ir uzsāktas vairākas sadarbības aktivitātes arī ar Latvijas nozaru pārstāvjiem, kas ir jāturpina.”

Lai veicinātu diskusijas par brīvu datu plūsmu, pirms ministru sanāksmes Igaunijas prezidentūra ES Padomē 17.jūlijā rīkoja konferenci par brīvu datu plūsmu digitālajā vienotajā tirgū. Tajā tika diskutēts par brīvas datu plūsmas ierobežojumiem gan privātajā, gan publiskajā pārvaldē. Konferences augsta līmeņa sesijās tika identificētas tās aktivitātes, kas būtu jārisina nākotnē, lai Eiropā būtu iespējama datu apmaiņa bez ierobežojumiem.

Latvijas delegāciju ES Konkurētspējas un Telekomunikāciju ministru sanāksmē vadīja VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts. Delegācijas sastāvā bija arī VARAM valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Edmunds Beļskis un E-pārvaldes departamenta direktora vietniece – Informācijas sabiedrības politikas nodaļas vadītāja Laura Gintere.

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

Skaties video tiešraidi!
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
07.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta