Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
No idejas līdz projektam: Latvija sniedz atbalstu Moldovas reģionu līdzsvarotai un integrētai attīstībai
04.08.2017

2017. gada 7. – 12.augustā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar pašvaldībām organizē vasaras skolu-nometni Moldovas kolēģiem. 

Vasaras skolas-nometnes mērķis ir stiprināt Moldovas reģionu un pašvaldību speciālistu profesionālo kapacitāti – sniegt metodisku un praktisku atbalstu projektu izstrādē uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības, teritorijas attīstības un kultūras jautājumos reģionālā un vietējā līmenī, kā arī veicināt Latvijas un Moldovas reģionu un pašvaldību sadarbību. Vasaras skolas-nometnē piedalīsies 21 Moldovas Reģionālās attīstības un celtniecības ministrijas, Ziemeļu, Centrālā, Dienvidu, Gagauzijas reģionu un to pašvaldību pārstāvis.

Tā kā vasaras skolas-nometnes vadmotīvs ir “No idejas līdz projektam”, tad vizīte tiks veltīta informācijai par iespējamiem atbalsta instrumentiem sadarbības projektu īstenošanai kultūras, jauniešu, uzņēmējdarbības, tūrisma, lauku attīstības u.c. jomās. Tiks uzklausīti Moldovas kolēģu pieredzes stāsti noteiktajās jomās.

Sadarbībā ar Moldovas Vēstniecību Latvijā tiks organizēts Moldovas reģionu vakars, kura laikā būs iespēja nodibināt kontaktus ar Moldovas reģionu pārstāvjiem, degustēt Moldovas reģioniem raksturīgus produktus, interaktīvi iepazīties ar tradīcijām un tautas tērpiem, baudīt mūziku un izkustēties tradicionālajā dejā.

Vizītes laikā delegācijas pārstāvji dalīsies grupās un dosies pieredzes apmaiņā uz 10 Latvijas pašvaldībām – Dobeles, Raunas, Jelgavas, Preiļu, Riebiņu, Ropažu, Neretas, Aizkraukles, Rēzeknes novadu, Rēzeknes pilsētu, kā arī Kurzemes un Rīgas plānošanas reģionu. Reģionos būs iespēja pēc individuāli izstrādātām programmām iepazīties un pārņemt labās prakses piemērus un uzklausīt Latvijas ekspertu padomus uzņēmējdarbības un tūrisma attīstībā, pašvaldību darba organizēšanā, teritorijas attīstības plānošanā, projektu vadībā un pakalpojumu sniegšanā. Tiks pārrunātas arī Moldovas un Latvijas reģionu un pašvaldību sadarbības iespējas, t.sk. piesaistot sadarbībai pieejamos atbalsta instrumentus.

Vizītes noslēgumā delegācijas pārstāvji atkal tiksies Rīgā, apmainoties ar atziņām nepieciešamajām rīcībām un iespējamiem risinājumiem situācijas uzlabošanai Moldovas reģionos atbilstoši sociāli ekonomiskajai situācijai, t.sk. pārņemot Latvijas pieredzi. Tāpat tiks prezentētas sadarbībā ar Latvijas reģionu un pašvaldību kolēģiem veidotas projektu ieceres. Valsts institūciju un NVO eksperti sniegs ieteikumus un individuālās konsultācijas, lai idejas pārvērstos par veiksmīgiem projektiem. Ideju īstenošanas gaitu paredzēts uzraudzīt un novērtēt, 2017. gada rudenī organizējot Latvijas ekspertu misiju uz Moldovas reģioniem.

Aktivitāte tiek īstenota Latvijas Lauku foruma un VARAM projekta „Atbalsts nacionāla līmeņa sadarbības platformas izveidei un pasākumu īstenošanai Moldovas lauku un reģionu izaugsmei” laikā (2017.gada 18.jūlija līgums Nr. LV-27), ko finansē Ārlietu ministrija.

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv 
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
13.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta