Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Atbalsta programmas “Izaugsme un nodarbinātība” otrās kārtas projektus
08.08.2017

Ministru kabinets šodien apstiprināja rīkojumu Par darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa “Nodrošināt publisko datu atkalizmantošanas pieaugumu un efektīvu publiskās pārvaldes un privātā sektora mijiedarbību” pasākuma “Centralizētu publiskās pārvaldes IKT platformu izveide, publiskās pārvaldes procesu optimizēšana un attīstība” un “Kultūras mantojuma digitalizācija” projektu iesniegumu atlases 2. kārtas projektu sarakstu Eiropas Savienības fondu 2014.–2020.gada plānošanas periodam.

Projektu realizācijā ir iesaistītas Ekonomikas ministrija, Finanšu ministrija, Iekšlietu ministrija, Izglītības ministrija, Kultūras ministrija, Labklājības ministrija, Satiksmes ministrija, Tieslietu ministrija, Veselības ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), Zemkopības ministrija.

“IKT projektu 2.kārtas saraksta apstiprināšana būtiski veicinās ātrāku Eiropas struktūrfondu apguvi. No ES struktūrfondiem līdzfinansētie valsts pārvaldes IKT projekti veicinās valsts pārvaldes procesu pilnveidošanu un optimizāciju, nodrošinot efektīvāku informācijas apstrādi un elektronisko pakalpojumu pilnveidi iedzīvotājiem. Centralizētu mākoņdatošanas pakalpojumu izmantošanas gadījumā laiks, kas nepieciešams, lai izveidotu jaunu virtuālo serveri, vai kāda esošā virtuālā servera kopiju, vai virtuālo serveru segmentu, piemēram, testa vidi IS testam, būtiski samazinās. Tiek panākta iespēja daudz efektīvāk un dinamiskāk strādāt gan ar sistēmu testēšanu, gan jaunu produktu izmēģināšanu,” norāda VARAM Valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis.

Programmas pirmajā kārtā bija ietverti projekti ar kopējo finansējumu 108 miljoni eiro, bet otrās kārtas nodrošināšanai paredzētais finansējuma apjoms ir 43 090 840 eiro, no kuriem 85 % ir Eiropas struktūrfondu, bet 15 % Latvijas valsts budžeta līdzekļu.

Projektu īstenošanas rezultātā ir prognozēti būtiski sociālekonomiskie ieguvumi, kas mērāmi gan ietaupīto finanšu līdzekļu, gan ieguldītā administratīvā resursa ekonomēšanas izteiksmē.  

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
13.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta