Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Noslēgusies VARAM organizētā vasaras skola-nometne
28.08.2017

Noslēgusies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu un Krāslavas novada pašvaldību organizētā trīs dienu vasaras skola-nometne Latvijas reģionu un pašvaldību attīstības plānošanas speciālistiem ar Norvēģijas ekspertu dalību.

Nometnē piedalījās vairāk kā 40 dalībnieku no dažādām Latvijas pašvaldībām un plānošanas reģioniem, kuru darbs ikdienā saistīts ar attīstības plānošanu. No dalībnieku puses tika atzinīgi novērtēta Norvēģijas ekspertu dalība, tādējādi stiprinot Latvijas-Norvēģijas sadarbību, sekmējot pieredzes apmaiņu un zināšanu apmaiņu starp Latvijas un Norvēģijas ekspertiem, kā arī veicinot tālāku sadarbību.

Pirmajās divās dienās notika vairākas Latvijas un Norvēģijas ekspertu praktiskās lekcijas par attīstības plānošanas speciālistiem svarīgām tēmām – teritorijas attīstības plānošanas sistēmas pielietošana, statistikas datu ieguve un izmantošana, attīstības un budžeta plānošanas sasaiste, sabiedrības līdzdalība attīstības plānošanā un īstenošanā, uzklausot Norvēģijas ekspertu pieredzi un saņemot Norvēģijas un Latvijas ekspertu konsultācijas šajos jautājumos. Tika organizēta objektu apskate Krāslavas un Aglonas novadā. Tika organizēts novadu vakars, kurā dalībniekiem tika dota iespēja iepazīties ar Norvēģijas un Latvijas reģioniem un pašvaldībām un tām raksturīgajiem ēdieniem. Tāpat norisinājās profesionālo treneru lekcija par veiksmīgas sadarbības veidošanu un prioritāšu efektīvu un mērķtiecīgu plānošanu, kas kalpoja par ievadu trešajā dienā plānotajiem profesionālo prasmju izaugsmes treniņiem.

Trešajā dienā notika treniņi nometnes dalībnieku profesionālo prasmju uzlabošanai. Pašvaldību vadošajiem speciālistiem tika sniegts treniņš “Kā iesaistīt sevi un citus, lai darbs sagādā prieku un gandarījumu”, apskatot šādus jautājumus – iesaistes formāti, motivācija, abpusējie ieguvumi, darbu deleģēšana, komandas veidošana utml. Savukārt pašvaldību ekspertiem-speciālistiem tika sniegts treniņš “Kā izdarīt darbu un neizdegt”, apskatot šādus jautājumus – prioritāšu noteikšana, ikdienas darbu plānošana, palikšana fokusā, enerģijas saglabāšana utml. Iegūto prasmju praktizēšanai tika organizēts kopīgs treniņš pašvaldību speciālistiem veiksmīgas sadarbības veidošanai un prioritāšu efektīvai un mērķtiecīgai plānošanai.
Vienlaikus trešajā dienā notika darbnīcas par radošuma metodēm un  sadarbības veidošanas rīkiem pasākuma dalībnieku iniciatīvas un līdzdalības aktivizēšanai. Pasākuma dalībnieki  varēja apmainīties ar savu pieredzi un uzklausīt iedvesmojošus stāstus.Norvēģijas ekspertiem otrās dienas pēcpusdienā un trešajā dienā tika organizētas ekspertu tikšanās ar Krāslavas novada un Daugavpils pilsētas speciālistiem, informējot par teritoriju sociāli ekonomiskās attīstības tendencēm, īstenotajiem un plānotajiem projektiem, apmainoties pieredzē par teritoriju attīstībai aktuālajiem jautājumiem.


Pasākuma noslēgumā dalībnieki tika pārsteigti ar Latgales ģimenes saimniecības “Kurmīši” meistarklasi darbspēju palielināšanai. Saimnieks Ivars Geiba viesus iepazīstināja ar ārstniecības augu audzēšanas un sagatavošanas noslēpumiem, kā arī deva iespēju pašiem izveidot savu tējas recepti.Pasākuma noslēgumā plānošanas speciālistus uzrunāja Krāslavas novada domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Aleksandrs Jevtušoks, kas aicināja klātesošos apciemot Latgali un Krāslavas novadu arī no darba brīvajā laikā un novēlēja katram seminārā iegūtās zināšanas realizēt dzīvē savā darbavietā.

Latgales plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Iveta Maļina-Tabūne uzsvēra, ka no nometnes dalībniekiem ir atkarīgs, kurā virzienā attīstīsies Latvijas reģioni. Tika izteikta pateicība VARAM par šo pasākumu, kas uzmundrina, izglīto un parāda jaunas iespējas.

Apliecinājumu par dalību un sertifikātus par prasmju pilnveidošanu vasaras skolas dalībniekiem pasniedza VARAM Valsts sekretārs Rinalds Muciņš, kurš, uzrunājot nometnes dalībniekus, uzsvēra nepieciešamību regulāri profesionāli pilnveidoties. Valsts sekretārs pauda cerību, ka iegūtās zināšanas attīstības plānotāji nodos tālāk saviem kolēģiem, t.sk. arī citās pašvaldībās.Visi nometnes dalībnieki atzina, ka šādu iespēju izglītoties būtu nepieciešams organizēt arī turpmāk. Apmācību laikā pašvaldību attīstības plānošanas speciālisti papildināja Latvijas pašvaldībās un plānošanas reģionos ikdienā nepieciešamās profesionālās zināšanas un prasmes, kā arī guva motivāciju turpmāko darbu plānošanai un veicināšanai.


Papildu informācija pieejama http://www.kraslavasvestis.lv/zinas/article/3/zinasanas-savam-novadam-un-valstij.html.

Pasākums tiek finansēts no Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālajām iestādēm” Divpusējās sadarbības fonda

Jevgēnija Butņicka
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Reģionālās attīstības plānošanas nodaļas vadītāja
E-pasts: jevgenija.butnicka@varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
20.07.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta