Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM: nolietoto riepu apsaimniekošana tiks radikāli mainīta
31.08.2017

Lai risinātu problēmas, kas konstatētas nolietoto riepu apsaimniekošanas jomā,  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) strādā pie risinājumiem, lai jau no nākamā gada radikāli mainītu nolietoto riepu apsaimniekošanas sistēmu valstī. 

Valsts vides dienesta (VVD) rīcībā esošā informācija liecina, ka 2016.gada otrajā pusē Latvijā konstatēta nolietoto riepu uzkrāšanās. Lai stimulētu komersantu interesi par riepu pārstrādi, no 2017.gada 1.janvāra dabas resursu nodoklis par riepām tika divkāršots un šobrīd sasniedz 660 eiro par tonnu. Tāpat no šī gada ir mainīta sistēma dabas resursu nodokļa atbrīvojumu administrēšanai un mainīti nosacījumi tā atmaksai, dodot lielākas pilnvaras VVD kā pārraugošajai institūcijai. Līdz ar to, konstatējot pārkāpumu, VVD var atcelt piemēroto atbrīvojumu no dabas resursu nodokļa.

Attiecībā uz konkrēto gadījumu, kad Starta ielā vairākās teritorijās nelegāli tiek uzglabātas nolietotās riepas, VVD saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem atkritumu pārstrādes operatoram SIA “Riepu bloki” jau ir izdevis rīkojumus veikt riepu izvešanas un pārstrādes piespiedu izpildi. Tāpat VVD ir izteicis brīdinājumu SIA “Riepu bloki” par ražotāja atbildības sistēmas darbības apturēšanu, jo komersants nenodrošina nolietoto riepu reģenerāciju.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards uzsver: “Paldies sabiedrībai par aktivitāti, informējot par pārkāpumiem. Aicinām to darīt arī turpmāk! Tas mums un Valsts vides dienesta inspektoriem ir liels atbalsts, lai atklātu šādas nelegālas atkritumu uzglabāšanas vietas un tās likvidētu.”

Ik gadu Latvijas tirgū nonāk aptuveni 20 tūkstoši tonnu riepu, kas tiek apsaimniekotas ražotāju atbildības sistēmās. Tomēr nolietoto riepu pārstrāde un reģenerācija nenotiek pietiekamā apjomā, tādēļ riepas uzkrājas savākšanas laukumos.

Ministrija plāno atteikties no ražotāja atbildības sistēmu piemērošanas nolietoto riepu apsaimniekošanas jomā. Tāpat tiks veikta pastiprināta kontrole par atļaujas nosacījumu ievērošanu nolietoto riepu un citu atkritumu uzglabāšanas vietās.

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
20.07.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta