Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
ERASMUS+ jaunatnes apmaiņas programma dalībnieku tikšanās Igaunijā, Matsalu nacionālajā parkā
11.09.2017

No 2017. gada 14. līdz 22. augustam Igaunijā, Matsalu nacionālajā parkā tika īstenota ERASMUS+ jaunatnes apmaiņas programma „Whizing Wings Cause Incredible Things”. Tajā piedalījās 29 cilvēki (26 dalībnieki un 3 līderi), tai skaitā 11 dalībnieki no Igaunijas, 9 no Latvijas un 9 - no Itālijas.

Projekta mērķis bija saistīts ar migrējošo putnu aizsardzību, kas dzīvo un migrē Eirop. Izraisot interesi par dabu, var palielināt izpratni par dabas aizsardzības nozīmi un nepieciešamību, kā arī cilvēku atbildību. Aizsargājot putnus, mācāmies aizsargāt arī sevi.

Projekta laikā dalībnieki piedalījās vairākās darba grupās, piemēram, „ Migrating birds and me” , „Importance and protection of bird migration areas”, piedalījās arī diskusijā „Migrating birds and us”, kā arī apmeklēja putnu staciju Kabli un slimnīcu savvaļas dzīvniekiem.  Putnu stacijā Kabli projekta dalībniekiem bija iespēja redzēt kā tiek apgredzenoti un reģistrēti migrējošie putni. 

Bija iespēja aizbraukt uz Haapsalu un Vides aģentūrā noklausīties lekciju par dabas un migrējošo putnu aizsardzības pasākumiem  Igaunijā. Turpat bija lekcija par putnu nozīmi Igaunijas folklorā. Tika skatīti arī dažādi video materiāli par migrējošiem putniem kā Igaunijā, Matsalu nacionālajā parkā, tā arī Eiropā.

Interesanta un aizraujoša bija praktiska putnu vērošana, it sevišķi profesionālu ornitologu pavadībā. Vērtīga bija informācija par zinātnisko putnu skaitīšanu un uzraudzību. 

Tikšanās laikā notika arī izbraukšana ar kanoe laivām pa Kasari upi, kopumā 9 km garumā. Laivu brauciena laikā bija iespēja vērot putnus un dabu, gūt jaunus iespaidus un pieredzi.

Savukārt apmeklējot Matsalu dabas centru, projekta dalībnieki iepazinās ar interesantiem eksponātiem šajā centrā, tādējādi labāk izprotot dabas daudzveidību.

Projekta laikā dalībnieki sacentās arī putnu būru būvēšanā, piedalījās dažādās citās aktivitātēs, kas saistītas dabas aizsardzības pasākumiem.

Pasākumā bija lieliska iespēja iepazīties ar citu tautu kultūrām (projekta laikā notika 3 kultūras vakari: Itālijas, Igaunijas un Latvijas kultūras vakars), bija iespēja apgūt starpkultūru prasmes un uzlabot komunikāciju prasmes. 

Informāciju sagatavoja:
Terēza Korsaka
Tālr. +371 26432101

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr. 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
20.07.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta