Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM stendā izstādē “Vide un enerģija 2017” debates par klimata pārmaiņām
20.10.2017

2017. gada 19.oktobrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Valsts sekretārs Rinalds Muciņš atklāja VARAM stendu izstādē „Vide un enerģija 2017”. Uzreiz pēc atklāšanas stendā sadarbībā ar Latvijas Universitātes debašu klubu notika debates par to, kas svarīgāk – pielāgoties klimata pārmaiņām vai ierobežot klimata pārmaiņas. Izstāde turpināsies līdz pat 2017.gada 22. oktobrim.

VARAM stendā iespējams pārbaudīt savas zināšanas un uzzināt ko jaunu par oglekļa mazietilpīgu attīstību jeb OMA, Latvijas mērķiem siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju samazināšanai, kā arī finansējuma pieejamību SEG emisiju ierobežošanas un pielāgošanās klimata pārmaiņām pasākumu īstenošanai. Stendā ikviens var nosvērt savas CO2 emisijas, kā arī redzēt prognozētās klimata pārmaiņas Latvijā līdz 2100. gadam. Katrs apmeklētājs var arī noskaidrot, kādi kritēriji un vadlīnijas jāpiemēro zaļajam publiskajam iepirkumam.

Ceturtdien, 19.oktobrī, izstādes atklāšanas dienā VARAM stendā sadarbībā ar Latvijas Universitātes debašu klubu norisinājās debates par to, kas svarīgāk - pielāgoties klimata pārmaiņām vai ierobežot klimata pārmaiņas. Debatēs piedalījās Anete Biķe (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija); Edvards Rutkis, (Rīgas Biznesa skola); Jānis Galakrodzinieks, (Latvijas Universitāte); Edvards Rutkis, (Rīgas Biznesa skola); Renāte Rozentāle, (Rīgas Ekonomikas augstskola); Anna Kurlova, (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija vienojās). Debates bagātināja pieaicinātie eksperti: Andris Vīksna - Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Prognožu daļas vadītājs un Jānis Brizga - biedrības “Zaļā brīvība” valdes priekšsēdētājs. Vērotāji secināja, ka abas puses debatēs bijušas salīdzinoši vienlīdz spēcīgas savos argumentos un skolās, augstkolās pārāk maz uzmanības tiek pievērsts šiem jautājumiem. Jaunieši atzina, ka tieši šīs debates pamudinājušas tos izzināt klimata pārmaiņu jautājumus.

Piektdien, 20.oktobrī no pl. 12:30 jaunieši diskutēs par ASV lēmumu izstāties no Parīzes līguma un tā ietekmi uz starptautiskās klimata politikas efektivitāti. Pieaicinātie eksperti Elīna Baltroka – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Klimata pārmaiņu departamenta Klimata pārmaiņu un adaptācijas politikas nodaļas vecākā eksperte un Edmunds Cepurītis – nodibinājuma “Vides izglītības fonds” vides eksperts.

Tiešraide būs pieejama VARAM māja lapā: /lat/video_tiesraide/

VARAM stends ir tapis Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta finansētās programmas “Nacionālā klimata politika” ietvaros.

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta