Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Aizvadīta dižkoku atbrīvošanas talka dabas liegumā “Eglone”
23.10.2017

Dabas aizsardzības pārvaldes un Pasaules dabas fonda iniciatīvas “Dabas brīvdienas” ietvaros aizvadīta talka dabas liegumā  “Eglone”, kuras laikā no pārāk biezi saauguša krūmāja atbrīvoti dižkoki.

Talkā piedalījās AAS “BTA Baltic Insurance Company”  darbinieki, Dabas aizsardzības pārvaldes, Daugavpils Universitātes un A/S “Latvijas valsts meži” Dienvidlatgales mežsaimniecības speciālisti.

Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas direktore Anda Zeize pauž gandarījumu par darba kolektīva iniciatīvu un paveikto dabas vērtību saglabāšanai.  “Iepazīstot kādu konkrētu  teritoriju un veicot konkrētus darbus biotopu un sugu saglabāšanai, sabiedrībā rodas lielāka izpratne par dabas vērtībām un  to nozīmi,” saka A. Zeize.

Sekojot Daugavpils Universitātes un dabas aizsardzības jomas  speciālistu rekomendācijām, talcinieki atēnoja dižozolu, atbrīvojot to no koku un krūmu atvašu apauguma 10 metru rādiusā. Eglones dabas takā esošās koku kritalas savukārt atbrīvotas no  ekspansīvo sugu – aveņu un nātru – apauguma, kā arī novākts apšu sagāzums  pie  vēl viena dižozola.

Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas vecākā eksperte Sanita Putna stāsta, ka lieli ozoli ir piemērota dzīvotne vairākām gaismas prasīgām īpaši aizsargājamām ķērpju, sūnu un bezmugurkaulnieku sugām, tāpēc ir svarīgi ārpus meža augošu ozolu apkārtni uzturēt brīvu no krūmu un koku apauguma.

Jēkabpils novada Dunavas pagastā esošais dabas liegums “Eglone” izveidots, lai saglabātu Eiropas Savienības nozīmes meža biotopu – jaukti platlapju meži, kur sastopamas retas un aizsargājamas ķērpju, lakstaugu, putnu un bezmugurkaulnieku sugas. Teritorija atrodas Eglaines upes ielokā, kur aizaugošajās pļavās un mežmalās aug lieli ozoli, no kuriem daļa ir dižkoki.

Līdzīgos dabas saglabāšanas pasākumos īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Dabas aizsardzības pārvalde aicina iesaistīties arī citus darba kolektīvus vai draugu grupas, interešu pulciņu dalībniekus, skolēnu un studentu grupas un ģimenes

Plašāka informācija par iniciatīvu “Talkojam dabai”, kurā darbi piemēroti trīs līdz pat 50 cilvēku lieliem kolektīviem, atrodama Pārvaldes tīmekļa vietnē. Informācija par talku iespējām, veicamajiem darbiem un teritorijām meklējama šeit: http://ej.uz/dabastalka/.

Papildu informācija:

Regīna Indriķe
Dabas aizsardzības pārvaldes
Latgales reģionālās administrācijas
Dabas izglītības centra vadītāja
Mob. tālr.+ 371 29139677
regina.indrike@daba.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta