Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Rāznas Nacionālā parka attīstībai jāveicina turpmāka dabas un cilvēku mijiedarbība un sadarbība starp institūcijām
24.11.2017

Rāznas Nacionālā parka (turpmāk – RNP) attīstība kā dabas vērtību saglabāšanas teritorija, tūrisma galamērķis un pievilcīga vide vietējiem iedzīvotājiem iespējama tikai turpmākā dabas un cilvēku mijiedarbībā, kā arī dažādu institūciju un jomu sadarbībā.

Pie šāda secinājuma ceturtdien, 23. novembrī nonāca RNP veltītās konferences “Rāznas Nacionālā parka pirmie 10 gadi”  dalībnieki. Konferencē, ko rīkoja Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk – Pārvalde), tikās vietējo pašvaldību pārstāvji, dabas un tūrisma eksperti, pētnieki un plānotāji.

Pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas vadītāja Anda Zeize pauda, ka sabiedrības attieksme un izpratne ir nenovērtējami svarīga, lai arī turpmāk Rāznas Nacionālo parku spētu saglabāt un attīstīt, sabalansējot dabas un cilvēku vajadzības.

RNP darbības pirmajos desmit gados daudz paveikts teritorijas atpazīstamības un vizuālās identitātes veidošanā, infrastruktūras sakārtošanā, bet ļoti daudz izaicinājumu vēl ir priekšā. A. Zeize pateicās par atsaucību un sadarbību vietējiem iedzīvotājiem, kuri atsaucīgi iesaistījušies jautājumos, kas saistīti ar parka attīstību, kā arī pašvaldībām un citiem sadarbības partneriem.

Pētnieki un jomu eksperti referātos pievērsās tūrisma attīstībai un dabas saglabāšanai, atzīstot, ka nepieciešams veicināt mijiedarbību starp zinātni un dabas apsaimniekošanu un cilvēku iesaisti dabas saglabāšanas darbos. Kā piemērs jāmin ezeru apsaimniekošana - niedru pļaušana un vēja koridoru veidošana -, kas palīdz saglabāt gan ainavu, gan peldvietas, gan ir noderīga dažādu aizsargājamo sugu populācijai.

Attīstot tūrismu un  radot vietējiem iedzīvotājiem pievilcīgu dzīves vidi, jāmeklē kopsaucēji starp dabas aizsardzību un tautsaimniecības attīstību, kā arī jāveicina pašvaldību, valsts iestāžu un nevalstisko organizāciju kopdarbība Rāznas Nacionālā parka kā vienota tūrisma galamērķa veidošanā un popularizēšanā.

Konferences noslēgumā notika Annas Rancānes un Andra Eglīša grāmatas “Rāznas Nacionālajam parkam 10 gadu” atvēršanas svētki. Grāmatā apkopoti vietējo iedzīvotāju stāsti par dzīvi nacionālajā parkā, saimniekošanu šajā teritorijā, dabas vērtību un kultūrvēsturiskā mantojuma foto.

Rāznas Nacionālais parks izveidots 2007. gadā, lai saglabātu dabas vērtības, kā arī raksturīgo Latgales kultūrainavas vidi plašā Latgales teritorijā. Rāznas Nacionālais parks ir vieta, kur iepazīt Latgales – Zilo ezeru zemes – dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, izbaudīt ainavas skaistumu, novērtēt latgaliešu viesmīlību, izzināt paaudzēs izlolotu amatu prasmes un tradīcijas.

Konference tiek organizēta projektā “Daba un cilvēks. Toreiz un tagad”. Lai informētu sabiedrību par notikumiem un iniciatīvām, kas stiprinājušas un arī nākotnē stiprinās Latvijas valsts dabas vērtības, kopumā projekta ietvaros notiek trīs zinātniski praktiskās konferences. Oktobrī jau aizvadīta Ķemeru Nacionālajam parkam veltīta konference, savukārt 30.novembrī norisināsies  Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta divdesmitās jubilejas konference.

Projektu finansē Latvijas vides aizsardzības fonds.

Foto no konferences pieejami šeit

Sagatavoja:
Maija Rēna
Komunikācijas speciāliste
Dabas aizsardzības pārvalde
Baznīcas iela 7, Sigulda, Siguldas nov., LV-2150
Mob.tālr.: 29272365
maija.rena@daba.gov.lv, www.daba.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
11.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta