Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Jau šonedēļ - Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta 20 gadu jubilejas konference
27.11.2017

Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Vidzemes augstskolu šonedēļ, 30. novembrī un 1. decembrī Valmierā rīko Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta (turpmāk – ZBR) 20 gadu jubilejai veltītu konferenci, lai atskatītos uz šajā laikā padarīto un spriestu par attīstības iespējām.

"Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts ir unikāla aizsargājamā dabas teritorija, kurā savijušās dabas vērtības un arī cilvēka ietekme kā viens no elementiem. Starptautiski nozīmīgas dabas un ainaviskās vērtības rezervātā šeit tiek saglabātas, nodrošinot ilgtspējīgu sociālo un ekonomisko attīstību," pauž Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas vadītājs Rolands Auziņš. Šis ir viens no piemēriem, kur redzams – dabas saglabāšana var iet roku rokā ar saimniecisko darbību.

ZBR jubilejas konferencē iecerēts atskatīties uz teritorijas pastāvēšanas divdesmit gadiem, dalīties pozitīvajā pieredzē un izaicinājumos, kas saistīti ar ilgtspējīgas attīstības plānošanu un darba grupās sniegt ierosinājumus un vīziju par teritorijas turpmāko attīstību.

Lektoru priekšlasījumos un prezentācijās būs iespēja uzzināt par paveikto tādās jomās kā biosfēras rezervāta pārvaldība, monitorings, ainavu ekoloģiskā plāna ieviešana un biotopu apsaimniekošana, kā arī dzirdēt vieslekcijas par ekonomiskās attīstības iespējām aizsargājamās dabas teritorijās, pieredzi un izaicinājumiem Čehijas Lejas Morāvijas biosfēras rezervāta pārvaldībā un sabiedrības iesaistīšanu dabas aizsardzībā.

Dienas otrajā pusē konferences dalībnieki aicināti piedalīties piecās tematiskās darba grupās un diskusiju veidā sniegt savus priekšlikumus turpmākai Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta attīstībai.  Savukārt konferences otrajā dienā 1.decembrī būs iespēja apmeklēt vienu no diviem piedāvātajiem maršrutiem Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā: “Sedas purvs” vai “Kultūras mantojuma pieturas”. 

Konference “Biosfēras rezervāts. Tad. Tagad. Turpmāk” notiks 2017. gada 30. novembrī un 1. decembrī Valmierā,  Vidzemes augstskolas  konferenču zālē.  Pasākums ir bez maksas un aicinām piedalīties tajā ikvienu interesentu.  Īpaši aicinām konferencē piedalīties mediju pārstāvjus. Lūdzam aizpildīt elektronisko pieteikuma formu šeit: http://ej.uz/ZBR_reg/.

Šogad 15. decembrī aprit 20.gadskārta, kopš Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu (turpmāk – ZBR) starptautiski atzina UNESCO programmā “Cilvēks un Biosfēra”. Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts ir vienīgā šāda veida īpaši aizsargājamā dabas teritorija Latvijā, kas aptver 457 600 ha sauszemes un 16 750 ha jūras akvatorijas. Tā teritorijā atrodas ainaviskā Salacas upe, bagātais Burtnieka ezers, īpatnais Sedas purvs, viena no garākajām smilšakmens alām Latvijā - Lībiešu upurala pie Svētupes, unikālās un nekur citur Latvijā nesastopamie smilšakmens atsegumi jūras krastā, Vidzemes akmeņainā jūrmala.

Konference tiek organizēta projektā “Daba un cilvēks. Toreiz un tagad”. Lai informētu sabiedrību par notikumiem un iniciatīvām, kas stiprinājušas un arī nākotnē stiprinās Latvijas valsts dabas vērtības, kopumā projekta ietvaros notiek trīs zinātniski praktiskās konferences. Oktobrī jau aizvadīta Ķemeru Nacionālajam parkam veltīta konference, savukārt 23.novembrī norisināsies  Rāznas Nacionālā parka divdesmitās jubilejas konference. Projektu finansē Latvijas vides aizsardzības fonds.

Papildu informācija
Laura Taube
Dabas aizsardzības pārvaldes
Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta koordinatore
Tālrunis: 28322436
laura.taube@daba.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta