Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Interreg Baltijas jūras reģiona programmas projektā “Baltic TRAM” izsludināts 2. konkurss uzņēmējiem par bezmaksas pakalpojumiem analītiskajai pētniecībai
01.12.2017

Projekta “Transnacionāla pieeja pētniecībai makroreģionā – Baltic TRAM” ietvaros uzņēmējiem tiek piedāvāta bezmaksas pieeja jaunākajai pasaules līmeņa analītiskās pētniecības infrastruktūrai Baltijas jūras reģionā, kā arī sniegta tehniska un zinātniska ekspertīze, lai  rastu risinājumus jaunu produktu un pakalpojumu izstrādē. 

Konkursā izvēlētie uzņēmumi saņems zinātnisko ekspertīzi un konsultācijas sava biznesa vajadzībām. Uzņēmumiem tiks nodrošināti bezmaksas mērījumi materiālu paraugiem mikro-, nano- un molekulārā līmenī, kā arī ekspertu konsultācijas analītiskās pētniecības institūcijās. Ar šo pakalpojumu palīdzību uzņēmumi varēs paplašināt savas zināšanas par materiālu īpašībām, kā arī uzlabot savu produktu portfeli un iekšējos ražošanas procesus. Projekta 1. konkursā saņemts 21 pieteikums.

Pieteikumus 2. konkursam līdz 30.04.2018. var iesniegt Eiropas Savienības valstīs reģistrēti uzņēmumi, kas aicināti  sazināties ar savas valsts industriālās pētniecības centru/iem*. Industriālās pētniecības centri (Industrial Research center - IReC) ir biznesa atbalsta vienības, kas var palīdzēt konkursa pieteikumu sagatavošanā -  no produkta vai ražošanas procesa vajadzību formulēšanas līdz pēc-pārbaudes aktivitātēm, kas veicinās uzņēmumus pielietot gūtas zināšanas par produktu un ražošanas procesiem.

Plašāka informācija par konkursu un pieteikuma veidlapa pieejama www.baltic-tram.eu.

„Transnacionāla pieeja pētniecībai makroreģionā - Baltic TRAM” ir starptautisks projekts, kas līdzfinansēts no Eiropas Savienības Interreg  Baltijas jūras reģiona programmas līdzekļiem. Projekta galvenais mērķis ir veicināt inovācijas, nodrošināt viedās specializācijas stratēģijas ieviešanu, sekmēt uzņēmējdarbību, atbalstot mazos un vidējos uzņēmējus, tādējādi veicinot reģionālo ieguldījumu inovatīva, ilgtspējīga un konkurētspējīga Baltijas jūras reģiona radīšanā.

Konsultācijas par konkursa nosacījumiem sniedz Latvijas Universitātes Zinātnes departaments
Matīss Neimanis, matiss.neimanis@lu.lv
Māris Jansons, maris.jansons@lu.lv
Lauma Muižniece, lauma.muizniece@lu.lv
Sandra Strole, sandra.strole@lu.lv

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija veic Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķa “Eiropas teritoriālā sadarbība” programmu, tai skaitā Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam īstenošanas koordināciju Latvijā.


Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
17.10.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta