Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
K.Gerhards piedalīsies samitā “Viena planēta” Francijā
11.12.2017

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards 2017. gada 12. decembrī piedalīsies Francijas Republikas prezidenta Emanuela Makrona rīkotajā samitā “Viena planēta”. 

Samits “Viena planēta” notiek tieši divus gadus pēc vēsturiskā Parīzes nolīguma par klimata pārmaiņām pieņemšanas.  Samitā dalību apstiprinājuši vairāk nekā 50 pasaules valstu prezidenti un valdību vadītāji. Samitā piedalīsies arī daudzu valstu vides ministri, dažādu uzņēmumu un organizāciju vadītāji. Latviju samitā pārstāvēs K. Gerhards, kas dienu pirms samita, 11.decembrī, piedalīsies arī Francijas prezidenta īpašajā pieņemšanā.

Samita laikā plānots, ka valstis un organizācijas nāks klajā ar dažādiem paziņojumiem un iniciatīvām rīcības klimata pārmaiņu jomā paātrināšanai. Latvija samita laikā pievienosies deklarācija par ogļu izmantošanas pārtraukšanu enerģijas ražošanā. Ar šo deklarāciju valstis apņemas pakāpeniski pārtraukt ogļu spēkstaciju darbību un neapstiprināt projektus jaunu ogļu spēkstaciju būvēšanai nākotnē.

Samita mērķis ir atgādināt, ka mums ir tikai viena planēta un tā ir jāsaudzē. Samits popularizēs redzējumu "Padarīsim mūsu planētu atkal diženu!" un iecerēts, ka tas visai pasaules sabiedrībai apliecinās, ka valstis un uzņēmumi joprojām ir apņēmušies īstenot Parīzes nolīgumu neatkarīgi no šī brīža mainīgās ģeopolitiskās situācijas. Samitā plānots atskatīties uz paveikto klimata jomā kopš Parīzes nolīguma noslēgšanas, diskutēt, kā palielināt nevalstiskā sektora lomu klimata pārmaiņu politikā. Liela daļa samita tematikas būs veltīta arī klimata pārmaiņu ierobežošanas un pielāgošanās klimata pārmaiņām pasākumu finansēšanas jautājumiem – tiks meklēti risinājumi inovāciju veicināšanai un ieviešanai, lai atbalstītu un paātrinātu kopējos centienus cīņā ar klimata pārmaiņām.

*Parīzes nolīgums tika pieņemts ANO Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām Līgumslēdzēju Pušu konferences 21. sesijā Parīzē, Francijā 2015. gada 12. decembrī (COP21). Tas ir starptautisks līgums, kura mērķis ir stiprināt globālo rīcību klimata pārmaiņu novēršanai un: 1) noturēt globālo sasilšanu būtiski zem 2° C robežām, salīdzinot ar pirms industriālo līmeni, un censties ierobežot temperatūras pieaugumu 1.5° C robežās, jo tas būtiski samazinās klimata pārmaiņu izraisītos riskus un ietekmes; 2) uzlabot pielāgošanos klimata pārmaiņu negatīvajām ietekmēm un sekmēt noturīgumu pret klimata pārmaiņām; 3) sekmēt investīciju novirzi saskaņā ar oglekļa mazietilpīgu un pret klimata pārmaiņām noturīgu attīstību.

Santa Vaļuma
Ministra padomniece
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 20222000
E-pasts: santa.valuma@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta