Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VVD pabeidzis atkritumu apsaimniekošanas sistēmu darbības izvērtēšanu
21.12.2017

Valsts vides dienests (VVD), izvērtējot 2016. gada pārskatus, šogad slēdzis piecas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas, kas nenodrošināja vai nespēja pierādīt apsaimniekoto atkritumu reģenerācijas normu izpildi. Lai saglabātu atbrīvojumu no Dabas resursu nodokļa samaksas, slēgto sistēmu klientiem tika dots pārejas laiks līguma noslēgšanai ar citām apsaimniekošanas sistēmām. 

Izvērtējot atkritumu apsaimniekošanas sistēmu darbību, VVD pārtrauca līgumus ar piecām atkritumu apsaimniekošanas sistēmām, jo apsaimniekotāji nenodrošināja, vai nespēja pierādīt apsaimniekoto atkritumu reģenerāciju, atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. 

Līgumi tika pārtraukti ar SIA “Riepu bloki” par videi kaitīgu preču (nolietotu riepu) apsaimniekošanas sistēmu, ar SIA “Nordic recycling” par izlietotā iepakojuma un vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu apsaimniekošanas sistēmu un elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, ar AS ”Latvijas Zaļais elektrons” par izlietotā iepakojuma un vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu apsaimniekošanas sistēmu un videi kaitīgu preču apsaimniekošanas sistēmu.

Kopumā VVD papildu aprēķināja 35 552 466,77 eiro, ko veido nesamaksātais Dabas resursu nodoklis desmitkāršā apmērā par apjomu, kāds nav reģenerēts atbilstoši normatīvo aktu prasībām un līgumam.

VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova: “VVD ir paveicis apjomīgu darbu, uzsākot atkritumu apsaimniekošanas nozares sakārtošanu atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām prasībām. Tas aizņēma daudz vairāk laika, nekā sākotnēji bijām plānojuši, jo ekspertiem nācās izskatīt lielu dokumentu apjomu un pieprasīt no apsaimniekotājiem precizētu un papildinātu informāciju, kā arī veikt pārbaudes objektos.  Iesākto darbu, balstoties uz Atkritumu apsaimniekošanas likumā veiktajiem grozījumiem, turpināsim arī jaunajā gadā. Esmu pārliecināta, ka paveiktais darbs nesīs labumu ikvienam Latvijas iedzīvotājam, jo atkritumu apsaimniekotāji turpmāk rūpīgāk un atbildīgāk pildīs savus pienākumus, nodrošinot atkritumu pārstrādi atbilstoši noteiktajam apjomam.”

Apsaimniekotāji, kuru izveidotās atkritumu apsaimniekošanas sistēmas tika pārtrauktas, VVD lēmumus pārsūdzēja tiesā. Sākotnējie tiesas spriedumi atstāj spēkā VVD pieņemtos lēmumus, izņemot vienā gadījumā. VVD šo Administratīvās rajona tiesas lēmumu pārsūdzēs, iesniedzot blakus sūdzību Administratīvajā apgabaltiesā.

Ar spēkā esošo atkritumu apsaimniekošanas sistēmu sarakstu aicinām iepazīties šeit.

Informāciju sagatavoja
Maruta Bukleviča
Valsts vides dienesta
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67084217; 25780460
Maruta.buklevica@vvd.gov.lv

                        

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta