Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Uzsāks vairāku aizsargājamo teritoriju dabas aizsardzības plānu izstrādi
28.12.2017

Nākamajā gadā iecerēts sākt vairāku aizsargājamo dabas teritoriju dabas aizsardzības plānu izstrādi, lai precīzāk noteiktu šo dabas teritoriju atļauto izmantošanu un plānotu aizsargājamo biotopu saglabāšanas pasākumus.

Plānu uzdevums ir saskaņot dabas saglabāšanas, dabas resursu izmantošanas, reģiona attīstības, tūrisma infrastruktūras attīstības, atpūtas iespēju sekmēšanas un citas intereses tā, lai tiktu saglabātas īpaši aizsargājamās dabas teritorijas unikālās dabas un kultūrvēsturiskās vērtības.

Lai to izdarītu pēc iespējas sekmīgāk, būtiska ir vietējo iedzīvotāju iesaiste sabiedriskās apspriešanas sanāksmēs, kuras iecerēts rīkot sākot ar februāri pašvaldībās, kurās atrodas aizsargājamās dabas  teritorijas.

Dabas aizsardzības plānus iecerēts sagatavot piecām teritorijām, kurām esošo dokumentu darbības termiņš tuvojas beigām – dabas parkiem “Ragakāpa”, “Dvietes paliene”, “Vidzemes akmeņainā jūrmala” un “Vecumu meži”, kā arī aizsargājamo ainavu apvidum “Nīcgales meži”.  Savukārt pirmo reizi dabas aizsardzības plānus izstrādās dabas parkiem “Aiviekstes paliene” un “Silene” un dabas liegumam “Dūņezers” Limbažu novadā. Kā arī ir izsludināts iepirkums dabas aizsardzības plāna izstrādei dabas parkam “Piejūra”.

Patlaban visām šīm teritorijām izmantošana regulēta vispārējos noteikumos par īpaši aizsargājamo teritoriju izmantošanu vai arī esošajiem plāniem tuvojas beigu termiņš. Lai atvieglotu teritoriju uzraudzību, sniegtu priekšlikumus izmaiņām normatīvajos aktos, kas attiecas uz šo teritoriju aizsardzību un apsaimniekošanu, kā arī ieteiktu veicamos apsaimniekošanas pasākumus dabas vērtību saglabāšanai un izvērtētu priekšlikumus teritoriju izmantošanai nākotnē, nepieciešami jauni dabas aizsardzības plāni.

Šāda plānošanas dokumenta izstrāde nenozīmē kādu jaunu aizsargājamu teritoriju veidošanu, bet tas palīdz valsts iestādēm un arī privātīpašniekiem precīzāk apzināt, kā esošā apsaimniekošana ietekmē dabas vērtības un to aizsardzības stāvokli, kā arī dod iespēju zemes īpašniekiem uzzināt kāpēc šāda aizsargājama dabas teritorija ir izveidota un iesaistīties tās apsaimniekošanas plānošanā.

Dabas aizsardzības plānu izstrādi finansēs Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekta “Priekšnosacījumu izveide labākai bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un ekosistēmu aizsardzībai Latvijā”, jeb “dabas skaitīšanas” ietvaros. Savukārt dabas aizsardzības plāns dabas parkam “Piejūra” top projekta “Piekrastes biotopu aizsardzība dabas parkā “Piejūra”” (turpmāk - LIFE CoHaBit) ietvaros.


Informāciju sagatavoja:
Maija Rēna
Dabas aizsardzības pārvaldes
Komunikācijas speciāliste
maija.rena@daba.gov.lv
Tālr.: 29272365

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta