Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Latvijas Informācijas tehnoloģijas klasteris atver durvis IT uzņēmējiem sadarbībai ar Gruzijas un citu Austrumu partnerības valstīm datu drošības jomā
22.02.2018

Lai veidotu un attīstītu sadarbību datu drošības jomā, šī gada 22.februārī, datu drošības foruma laikā Latvijas Informācijas tehnoloģijas (IT) klasteris un Gruzijas Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) uzņēmējdarbības padome parakstīs saprašanās memorandu par ciešāku sadarbību Eiropas vispārējās datu aizsardzības regulas kontektstā. Forums notiek Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un uzņēmēju delegācijas vizītes laikā Gruzijā. Ministra K. Gerharda vadītās vizītes ietvaros papildus plānotas arī augsta līmeņa tikšanās ar Gruzijas valsts un pašvaldības iestādēm.

Foruma  “Drošība. Datu konfidencialitāte un uzticamība datos balstītā ekonomikā” mērķis ir stiprināt divpusējās attiecības ar Gruzijas IT nozari, paverot turpmākas pieredzes nodošanas, konsultāciju un biznesa iespējas Latvijas organizācijām un uzņēmējiem Gruzijā. Lai aktualizētu datu drošības nozīmīgumu uzņēmējdarbībā, Latvijas IT klastera pārstāvis Gatis Ošs un Gruzijas IKT uzņēmējdarbības padomes pārstāvis Georgs Šubitidze (George Shubitidze) parakstīs papildu protokolu pie saprašanās memoranda, kas paredz ciešāku sadarbību Eiropas vispārējās datu aizsardzības regulas (GDPR) un Gruzijas datu aizsardzības regulu kontekstā. Forumā piedalīsies arī Raivis Kronbergs, Latvijas Republikas Tieslietu ministrijas valsts sekretārs.

Latvijas IT klastera un IT uzņēmuma Squalio valdes loceklis Gatis Ošs norāda: “Šobrīd, kad esam tikai soļa attālumā no Eiropas vispārējās datu aizsardzības regulas stāšanās spēkā, visā Eiropā ir aktualizējies jautājums par saimniecības sakārtošanu atbilstoši jaunajām regulas prasībām. Apzinoties, ka pietiekoši lielai daļai Latvijas uzņēmumu Austrumu partnerības valstīs atrodas sadarbības partneri, ir svarīgi, lai uzņēmumu klienti un partneri būtu pārliecināti par savu datu drošību. Uzskatu, ka šī jaunā regula paver lielisku iespēju Latvijas uzņēmējiem sadarbībai ar Gruzijas un citu Austrumu partnerības valstu pārstāvjiem ne tikai privātajā, bet arī valsts sektorā.”

Jau pagājušā gada martā valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vizītes ietvaros Gruzijā, Latvijas IT klasteris un Gruzijas IKT uzņēmējdarbības padome parakstīja vispārēju saprašanās memorandu par sadarbību IKT attīstībā un pētniecībā.

VARAM valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis uzsver: „Mūsdienās arvien vairāk iedzīvotāju izvēlas izmantot IT sniegto pakalpojumu risinājumus – lietotājam viegli pieejamas un drošas sistēmas pakāpeniski sāk aizvietot klātienes komunikāciju informācijas vai pakalpojumu saņemšanā. Turklāt informācijas tehnoloģijas pasaulē strauji attīstās – jo vairāk informācijas tiek ievietots e-vidē, jo svarīgāk ir nodrošināt datu aizsardzību. Mūsu mērķis ir veicināt starptautisko sadarbību, lai panāktu Latvijas un Gruzijas IT nozares izstrādāto risinājumu apriti, abpusēji iepazīstot un aizgūstot labās prakses piemērus. Turklāt, attīstot un veidojot drošas valsts informācijas sistēmas, iespējams ne tikai stiprināt, bet arī veicināt iedzīvotāju uzticību valsts e-pārvaldei.”

Latvijas IT klasteris ir biedrība, kas apvieno Latvijas IT uzņēmumus eksporta un inovāciju veicināšanas projektiem un iniciatīvām. Latvijas IT klasteris kopš 2016. gada ir ieguvis Eiropas klasteru izcilības sudraba sertifikātu.

Vairāk informācijas:
Latvijas IT klasteris
Aiga Irmeja, izpilddirektore
itcluster@itbaltic.com


Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
13.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta