Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM piedalās starptautiskā IT un sakaru tehnoloģiju izstādē-kongresā World Mobile Congress 2018
28.02.2018

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis sadarbībā ar Latvijas Mobilais Telefons (LMT) pārstāvjiem piedalās starptautiskā informācijas un sakaru tehnoloģiju izstādē–kongresā World Mobile Congress 2018. Pasākums norisinās no 2018. gada 26. februāra līdz 1.martam Barselonā, Spānijā.

Mobilo sakaru tehnoloģiju revolūcija pasauli virza uz arvien lielākiem sasniegumiem. Ar vairāk nekā 5 miljardiem abonentu mobilās tehnoloģijas šobrīd savieno vairāk nekā divas trešdaļas pasaules iedzīvotāju. Tas veicina inovāciju izveidi, maina rūpniecības nozares un stimulē jaunas, aizraujošas iespējas attīstītajos un jaunattīstības tirgos.

Edmunds Beļskis atzīmē: “Ir patiess prieks un gandarījums par Latvijas uzņēmuma Latvijas Mobilais Telefons dalību šajā nozīmīgajā kongresā. Tas ir starptautisks apliecinājums, ka Latvija ir pamanīta un Latvija spēj radīt konkurētspējīgas inovācijas sakaru jomā. Savukārt īstenojot eksperimentus un ieviešot inovācijas, mūsu uzņēmums spēj būt sakaru nozares avangardā.

Lai pildītu rūpniecības nozares apņemšanos ievērot ANO ilgtspējīgas attīstības mērķus un  mazinātu nevienlīdzību, mobilie telekomunikāciju operatori piedāvā risinājumus pasaules resursu saglabāšanai.

Sarunās nozīmīga loma ir 5G infrastruktūras attīstībai un uz 5G balstītu produktu izveidei. Tas skar gan privāto komersantu piedāvātos inovatīvos IT produktus, gan valsts nodrošinātos pakalpojumus, kur īpaša nozīme tiek atvēlēta viedajām tehnoloģijām, lietu interneta izmantošanai, sabiedriskās kārtības, telemedicīnas, viedās transporta sistēmas u.c. nodrošināšanai. 5G tehnoloģija sniedz līdz šim neiedomājamas iespējas kultūras un sporta pasākumu atspoguļošanā, sadzīves atvieglošanā, integrējot mājsaimniecības priekšmetus vienotā un pārvaldītā digitālā platformā.

Paneļdiskusijās aktīvi tiek diskutēts arī par nākotnes tehnoloģiju iespējām.

Kongress ir moderno produktu un tehnoloģiju izstāde, kurā piedalās 2300 dalībnieku no lielākajiem pasaules līmeņa IT un mobilo sakaru uzņēmumiem.

LMT stendā apmeklētāji tiek iepazīstināti ar jaunākajiem risinājumiem 5G tīkla attīstībā, kā arī gudro pilsētu, bezpilota auto, civilās aizsardzības un citu 4.industriālās revolūcijas tehnoloģiju jomā, kas top Latvijā, apvienojot LMT, kā arī citu vietējo uzņēmumu un universitāšu spēkus. LMT inovāciju telpā demonstrēts tiek arī ar kiberpoligons, kas ir unikāls risinājums mobilās drošības jomā un ar kura palīdzību tiks stiprināta mūsdienu kibertelpas drošība kā valstu, tā uzņēmumu līmenī. LMT izstrādātais risinājums jau izmantots un atzinīgi novērtēts NATO Cooperative Cyber Defence Centre of Exellence Cross Swords 2018 apmācībās.

Sabiedrisko attiecību nodaļa 
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv 
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
13.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta