Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ministrs K.Gerhards: Nepieciešams radīt valsts atbalsta instrumentu futbola attīstībai Latvijā
01.03.2018

Šī gada 28.februārī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts tikās ar Latvijas Futbola federācijas prezidenta amata kandidātu Kasparu Gorkšu. Diskusijas laikā tika pārrunāts ministra K.Gerharda redzējums par sporta attīstību Latvijas reģionos un K.Gorkša vīzija par Latvijas Futbola federācijas un ministrijas iespējamo sadarbību sporta infrastruktūras veicināšanā.

Ministrs K.Gerhards: „Futbols ir aktuāls sporta veids gan galvaspilsētā, gan reģionos – tas sniedz iespēju iedzīvotājiem iesaistīties, ne tikai vērojot sporta spēles, bet arī pašiem piedaloties pasākumos, kas saistīti ar futbola apgūšanu. Ir svarīgi nodrošināt viegli pieejamas sporta veida mācību iespējas reģionos, lai arvien vairāk mūsu bērnu varētu apgūt interesējošā sporta veida prasmes. Atbalstot un motivējot, mēs varam veidot vidi, kur tiek trenēti profesionāli sportisti jau no bērnības. Tādēļ ir nepieciešama ilgtermiņa garantēta valsts atbalsta programma futbola pieejamības sakārtošanai Latvijas reģionos.”

Šobrīd pieejamā sporta infrastruktūra bez konceptuālām atbalsta izmaiņām nākotnē var pakāpeniski kļūt neatbilstoša sabiedrības pieprasījumam un prasībām. Neveicot investīcijas un nesniedzot vajadzīgo atbalstu futbola attīstībai reģionos,  kā arī nerisinot aktuālos jautājumus pēc būtības, nākotnē ar sporta pieejamību var rasties arvien lielāki sarežģījumi. Lai panāktu būtiskus uzlabojumus un sakārtotu procesus, ir nepieciešams veidot sadarbību starp valsti, pašvaldībām un Futbola federāciju, lai risinātu atbalsta iespējas valstiskā līmenī, rūpējoties ne tikai par galvaspilsētas, bet arī par visas Latvijas sporta attīstību. Sporta infrastruktūras pieejamības veicināšanai reģionos, ir nepieciešams veidot ilgtermiņa attīstības programmu, ar kuru būtu iespējams plānveidīgi sakārtot tehniskos risinājumus, tai skaitā stadionus - šī mērķa sasniegšanai paredzot noteiktu finansējumu no valsts, pašvaldībām, kā arī no Futbola federācijas piesaistītajiem finanšu līdzekļiem. Parlamentārais sekretārs J.Eglīts norāda, ka sporta infrastruktūras sakārtošana ir viena no reģionālās attīstības sastāvdaļām, kas būtiski uzlabo iedzīvotājiem pieejamo pakalpojumu un iespēju klāstu, lai ikviens iedzīvotājs izvēlētos palikt sava dzīvesvietā un nebūtu spiests pamest savas dzimtas mājas vai pat Latvijas valsti.

Santa Vaļuma
Ministra padomniece
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 20222000
E-pasts: santa.valuma@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
13.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta