Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
K.Gerhards ar Starptautiskās Telesakaru savienības ģenerālsekretāru Houlin Zhao pārrunā digitālās politikas aktualitātes
02.03.2018

2018. gada 1.martā Latvijā darba vizītē ieradās Starptautiskās Telesakaru savienības (ITU - International Telecommunication Union*) ģenerālsekretārs Houlin Zhao. Tikšanās laikā ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu tika pārrunāti digitālās politikas attīstības jautājumi, tostarp digitālās transformācijas process un datos balstītas sabiedrības attīstīšana Latvijā.

Tikšanās laikā tika apspriesta infrastruktūras attīstīšana augstas kvalitātes pakalpojumu nodrošināšanai, mākslīgais intelekts un mākoņskaitļošanas tehnoloģiju risinājumu arvien plašāka izmantošana.

Pārdomāta digitālās politikas īstenošana sniedz neizmērojamas iespējas inovatīvu informācijas tehnoloģiju produktu un pakalpojumu izveidē un nodrošināšanā. Tāpēc svarīga ir  viedo tehnoloģiju iespēju izmantošana gan visās tautsaimniecības jomās , gan arī mājsaimniecībās.

Kaspars Gerhards informēja Houlin Zhao par Latvijā noslēgto sadarbības memorandu ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares uzņēmumiem, nevalstisko sektoru un izglītības un pētniecības iestādēm par kopīgiem mērķiem un sadarbību Latvijas digitālās transformācijas procesā un datos balstītas sabiedrības attīstību. Šis memorands apliecina Latvijas ir apņemšanos, ka tiks veicināta datu pieejamība, izmantošana, sabiedrības iesaiste publiskās pārvaldības procesos un, ka inovācijas tiks attīstītas, balstoties uz tehnoloģijām. Viens no pozitīvajiem piemēriem ir Rīgā atklātais Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centrs. Tā ir pirmā šāda veida tehnoloģiju inovāciju platforma Baltijā un Ziemeļeiropas reģionā.

Houlin Zhao vizīti Latvijā organizēja Latvijas  Pastāvīgā pārstāvniecība ANO Ženēvā. Tikšanās ar VARAM pārstāvjiem tika organizēta sadarbībā ar Satiksmes ministriju,  Latvijas Valsts radio un televīzijas centru un notika Televīzijas tornī.  

ITU ir Apvienoto Nāciju Organizācijas specializētā aģentūra, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) pakalpojumu jomā. Tā veido pasaules radiofrekvenču spektra un pavadoņu orbītas, izstrādā tehnisko standartu projektus, lai nodrošinātu tehnoloģiju un tīklu starpsavienojumu un uzlabotu piekļuvi IKT visā pasaulē. ITU apvieno 193 dalībvalstis un vairāk nekā 700 IKT industriju uzņēmumu visā pasaulē. Savienība ietver IKT jomas regulatoru komisijas, universitātes, pētniecības centrus, starptautiskās un reģionālās organizācijas kā arī vadošās telekomunikāciju, interneta, apraides, satelītu, programmatūras, IT industrijas, u.c. nozares pārstāvjus no visiem kontinentiem.

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
13.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta