Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Apstiprināti 25 URBACT programmas labās prakses pārneses projekti. Latvijas pašvaldībām vēl iespējams pieteikties dalībai!
24.04.2018

URBACT programmas Uzraudzības komiteja š.g. 4.aprīlī apstiprināja 25 labās prakses pārneses projektus, kuros sadarbosies 75 Eiropas pilsētas no 20 valstīm.

Projektu būtība ir starptautiski pašvaldību sadarbības tīkli, ar mērķi īstenot (pārnest) atzītas pilsētpolitikas labās prakses citās pašvaldībās – tāpēc arī konkursa nosaukums “Pārneses tīkli” jeb Transfer Networks.

Ja jūsu pašvaldībai ir interese pārņemt kādu no URBACT labajām praksēm, un pievienoties apstiprinātajiem sadarbības tīkliem, aicinām nekavējoties sazināties ar atbilstošā projekta vadošo partneri un interesēties par iespējām pievienoties dalībai otrajā posmā. Projektu vadošo partneru kontaktinformācija un saites ar plašāku informāciju par katru labu praksi (angļu valodā) norādītas tabulā zemāk.

Partnerus no Latvijas īpaši meklē: Ļubļanas (Slovēnija) projekts BeePathNet vides jomā (par bišu klātbūtni pilsētās), Budapeštas (Ujbudas rajons) projekts Open Houses par pilsētas festivālu arhitektūras mantojuma un kopīgo vērtību iepazīšanai (atvērto durvju dienas dzīvokļos un citās ēkās), un Athienou (Kipra) projekts Volunteering Cities par brīvprātīgo iesaisti, lai atbalstītu cilvēkus, kuriem ikdienā nepieciešama palīdzība.

Katrs tīkls, kas sastāv no 3 pilsētām, sāk pirmo darba posmu 6 mēnešu garumā, kurā tiek piešķirti resursi, lai paplašinātu partnerību, identificējot attiecīgos partnerus, izstrādātu kopīgu izpratni par nododamo labo praksi, izpētītu nosacījumus un prasības veiksmīgai labās prakses pārnesei vietējā kontekstā, un izstrādātu labās prakses pārneses metodoloģiju.

Pārneses tīklos būs nepieciešamas vismaz 5 un ne vairāk kā 8 pašvaldības. Projektā var piedalīties viena pašvaldība no katras valsts. Projektu darba valoda – angļu valoda.

No Latvijas šajā konkursā jau apstiprināts Rīgas NVO nama projekts ACTive NGOs, kur Rīga būs vadošais partneris, un nodos citām pilsētām savu labo praksi pašvaldību sadarbībai ar nevalstiskajām organizācijām.

Savukārt, Jūrmala piedalās projektā CARD4ALL kā viena no partnerpilsētām, kas plāno pārņemt Gijonas (Spānija) labo praksi pakalpojumu pieejamības un iedzīvotāju līdzdalības veicināšanā.

Papildus informācija:
URBACT Nacionālais kontaktpunkts Latvijā
e-pasts: Laura.Cunska-Aboma@varam.gov.lv
Telefons:67026467
http://urbact.eu/urbact-latvija
https://www.facebook.com/URBACTLatvija/
@URBACT_LV

Pievienotie faili:
 
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
22.03.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta