Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Sabiedrību aicina izmantot iespēju elektroniski pieteikties Konsulārajā reģistrā
31.05.2018

Sākoties vasarai un atvaļinājumu sezonai, sabiedrība tiek aicināta ievērot visus drošības pasākumus, kas palīdzēs pilnvērtīgi izbaudīt atpūtu ārvalstīs. Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) apkopotie dati liecina, ka šī gada aprīlī, salīdzinot ar martu, par 17% vairāk iedzīvotāju izmantojuši iespēju elektroniski reģistrēties Konsulārajā reģistrā, izmantojot vienotā valsts pārvaldes pakalpojumu portāla Latvija.lv sniegtās iespējas.

Reģistrēties Konsulārajā reģistrā iespējams portāla Latvija.lv  pieejamajā e-pakalpojumā “Elektroniska reģistrēšanās Konsulārajā reģistrā”, kur var pieteikties jebkurš Latvijas iedzīvotājs, kam ir Latvijas pase un kurš plāno doties uz ārvalstīm ceļojumā, kas nepārsniedz sešus mēnešus. Tas sniegs iespēju nepieciešamības gadījumā operatīvi saņemt konsulāro palīdzību ārkārtas situācijās.

Ceļojot noteikti vērts izsvērt arī visus ar veselību saistītos riskus pēkšņas slimības vai traumas gadījumā. Šādās situācijās ļoti noderīga ir Eiropas veselības apdrošināšanas karte jeb EVAK, kas apliecina ceļotāja tiesības saņemt nepieciešamo vai neatliekamo veselības aprūpi tādā pašā apjomā, kā tā tiek nodrošināta attiecīgās valsts iedzīvotājiem. Aprīlī portālā Latvija.lv šo iespēju izmantojuši par 32% vairāk iedzīvotāju nekā martā, bet 2018. gada pirmajā ceturksnī kopumā saņemti vairāk nekā deviņi tūkstoši pieteikumu.

Neatkarīgi no tā, uz cik ilgu laiku dodaties uz ārzemēm, ir pieejami e-pakalpojumi, kas var atvieglot dažādu valsts pakalpojumu saņemšanu, formalitāšu kārtošanu un palīdzēt justies droši arī ceļojuma laikā. Tos izmanto arī ceļotājs un TV raidījumu vadītājs Gustavs Terzens: “Ja savu ikdienu vēlies veidot dinamisku, piedzīvojumiem, ceļojumiem un jauniem iespaidiem bagātu, tad viens no priekšnoteikumiem ir sava laika lietderīga izmantošana – ja vari aktīvi atpūsties, nevis stāvēt rindā, kāpēc to neizmantot? Pirms dodos kārtējā ceļojumā, par personīgo drošību pārliecinos pateicoties e-vidē esošajiem e-pakalpojumiem.”

Visi ceļotāji tiešsaistē var lietot vairākus noderīgus e-pakalpojumus, kurus visvienkāršāk iepazīt, izmantojot dzīves situāciju aprakstus. Plašāka informācija par tiem un to saņemšanu ir pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē mana.latvija.lv: https://mana.latvija.lv/celosana/.

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē - https://mana.latvija.lv/.


Papildu informācija:
Kaspars Rūklis
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr. 67026533
E-pasts: kaspars.ruklis@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr. Nr.2.2.1.1/16/I/001 "Publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma" 
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
03.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta