Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Aicina pašvaldības pieteikt pasākumus Eiropas Mobilitātes nedēļai
18.06.2018

Lai veicinātu sabiedrības interesi par videi draudzīgiem pārvietošanās veidiem, pašvaldības šogad no 16. līdz 22. septembrim ir aicinātas iesaistīties Eiropas Mobilitātes nedēļas (EMN) pasākumos. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina Latvijas pašvaldības un arī uzņēmumus, skolas un nevalstiskās organizācijas (NVO) pieteikt konkursam mobilitātei veltītus pasākumus un aktivitātes.

Šogad EMN temats visā Eiropā būs “multimodalitāte” – dažādu transporta veidu kombinēšana, kas ļauj pasažieriem gudri pārvietojoties pilnvērtīgi izmantot visas priekšrocības – pārvietošanās ātrumu, nonākšanu vajadzīgajā galamērķī laicīgi, elastīgu un ērtu maršruta izvēli un bieži arī līdzekļu ietaupīšanu.  EMN mērķis ir aicināt cilvēkus dažādot pārvietošanās veidus, lai risinātu Eiropas Savienības iedzīvotājiem aktuālas problēmas – mazinātu satiksmes sastrēgumus un atmosfēru sasildošo izplūdes gāzu apjomu pilsētās, mudinātu pārvietoties ar velosipēdu un kājām, uzlabojot eiropiešu veselības stāvokli.

Pašvaldības līdz šā gada 10. septembrim ir aicinātas reģistrēt savus labās prakses piemērus vietnē www.mobilityweek.eu, tādējādi piedaloties EMN Nacionālajā konkursā. To vidū var būt EMN laikā plānotās aktivitātes, ielas, vai ielas posma slēgšana automašīnām Dienā bez auto 22. septembrī, vai arī vismaz viena risinājuma iedzīvotāju paradumu maiņai par labu videi draudzīgam transportam ieviešana pēdējā gada laikā. Konkursa uzvarētāji tiks sveikti EMN laikā.

Pašvaldībām, uzņēmumiem un NVO būs iespēja pretendēt arī uz Eiropas līmeņa atzinību European Mobility Week Award konkursā, īstenojot pasākumus un reģistrējot tos tiešsaistē. Pērn EMN Nacionālajā konkursā piedalījās 23 pašvaldības, bet Eiropas līmeņa konkursam tika virzītas trīs – Lubānas, Daugavpils un Salaspils pašvaldības.

Kopš pirmsākumiem 2002. gadā Eiropas Mobilitātes Nedēļas popularitāte ir pakāpeniski augusi gan Eiropā, gan citur pasaulē. 2017. gadā kampaņa sasniedza jaunu dalībnieku skaita rekordu: nedēļas laikā aktivitātes organizēja 2526 lielas un mazas pilsētas no 50 valstīm. Eiropas Komisija mobilitātes jomā ir izvirzījusi divus ambiciozus mērķus – līdz 2030. gadam pāriet uz bezizmešu transporta līdzekļiem pilsētu centrā, un līdz 2050. gadam pilsētās pilnībā atteikties no automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem. 

EMN un nacionālo konkursu Latvijā ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu organizē VARAM sadarbībā ar SIA Prospero. Aktuālā informācija par EMN pasākumiem un videi draudzīgu pārvietošanos Facebook vietnē “Gudrais pilsētnieks”: www.facebook.com/gudraispilsetnieks.

Papildus informācija:
Maija Trikule – Pleša, Prospero sabiedriskās attiecības, tālr. 29333245, maija.trikule@prospero.lv
Kaspars Rūklis, VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļa, tālr. 67026533, kaspars.ruklis@varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
22.03.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta