Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 



 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Plāno labāku Latvijas upju un ezeru apsaimniekošanu
25.06.2018

2018.gada 18.jūnijā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija padziļinātāk iepazīstināja Latvijas institūcijas un organizācijas ar LIFE programmas plaša mēroga finanšu instrumentu – LIFE integrētajiem projektiem un to iespējām dažādu vides politiku ieviešanā.

Īpašs uzsvars diskusijās likts uz Gaujas, Ventas, Daugavas un Lielupes upju baseinu apgabalu apsaimniekošanas plānu ieviešanu, tādējādi uzlabojot ūdens stāvokli Latvijas upēs un ezeros.

Semināru atklāja Alda Ozola,  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece dabas aizsardzības jautājumos, uzsverot nepieciešamību visām iesaistītajām pusēm sadarboties labāka ūdens resursu stāvokļa panākšanai. Semināra gaitā dalībnieki tika iepazīstināti arī ar LIFE programmas nosacījumiem, kā arī uzklausīja pieredzes stāstus par LIFE integrētajiem projektiem, kas tiek realizēti citās Eiropas Savienības valstīs.

Klātesošie organizāciju un institūciju pārstāvji dalījās pieredzē un vērtēja esošo politiku un atsevišķu īstenoto projektu ietekmi, meklējot jaunas idejas un risinājumus. Tika diskutēts gan par pasākumiem, kas paaugstinātu rīcībspēju organizācijām, kas apsaimnieko ūdens objektus, gan nepieciešamajām izmaiņām normatīvajos aktos. Tāpat tika izvirzīti vairāk kā 20 praktiski pasākumi, kas uzlabotu ūdens resursu stāvokli, t.sk. sekmētu videi draudzīgāku lauksaimniecību, uzlabotu atsevišķu mazo upju caurplūdi, veicinātu zivju resursu atjaunošanos.

Seminārā piedalījās pārstāvji no lauksaimniecības, mežsaimniecības, zivsaimniecības, kā arī dabas aizsardzības nozarēm. Klātesošo vidū bija ar pašvaldību un plānošanas reģionu pārstāvji.

Dalībnieki detalizēti skatīja punktveida piesārņojuma, izklaidētā piesārņojuma, kā arī hidromorfoloģisko pārveidojumu izraisītās problēmas.

LIFE integrētie projekti ir plaša mēroga projekti, kas nodrošina Eiropas Savienībā būtisku vides un klimata politikas dokumentu pilnīgu ieviešanu konkrētā reģionā, kā arī sekmē labāku vides politikas mērķu integrāciju citās politikas jomās. LIFE integrētie projekti tiek finansēti kopš 2014. gada un šobrīd Eiropā tiek realizēti 25 liela mēroga projekti.  Finansējums tiek izmantots, gan klimata, gan vides problēmu risinājumiem. Projekti tiecas ieviest un īstenot konkrētu, valstī apstiprinātu stratēģiju vai rīcības plānu – piemēram, upju baseinu apgabalu apsaimniekošanas plānus.

https://youtu.be/onoRGvVtSNY

Vairāk par LIFE programmu: http://ec.europa.eu/environment/life/

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026905
e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv


Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 



 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
22.03.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta