Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Lielupes palieņu pļavas turpmāk noganīs ar savvaļas zirgiem un taurgovīm
21.04.2006 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Šī gada 13. aprīlī Ķemeru nacionālajā parkā ieradās savvaļas zirgi un taurgovis, kas turpmāk noganīs dabiskās Lielupes palienes pļavas.
Pagājušajā nedēļā Lielupes palieņu pļavās pie Kalnciema dolomīta rūpnīcas, iežogotā teritorijā 31 hektāra platībā, tika izlaists 21 Konik šķirnes zirgs un divi taurgovju bullīši. Dzīvnieki turpmāk visa gada garumā uzturēsies pļavās, lai noganītu šīs platības un mazinātu to aizaugumu ar niedrēm, krūmiem un kokiem. Šādi tiks atjaunotas patlaban aizaugušās upes palieņu pļavas, kas ir rets un izzūdošs, Eiropas Savienībā prioritāri aizsargājams biotops.

“Šis ir tikai pirmais solis Lielupes pļavu apsaimniekošanā. Šī gada vasarā iežogotā ganību teritorija tiks palielināta līdz 67 hektāriem, un nākošajos gados iecerēts ganību platību palielināt vēl vairāk. Šobrīd pie Lielupes ir daudz aizaugošu pļavu, kam nepieciešama apsaimniekošana,” norāda Andis Liepa, ĶNP LIFE-Nature projekta koordinators.

A. Liepa arī norāda, ka ĶNP administrācija priecājas par sadarbību ar lielāko Lielupes palieņu pļavu īpašnieku – Kalnciema dolomīta rūpnīcu SIA “Gneiss”. Tās vadītājs Boriss Maslovs, atbalstot ĶNP ieceri pļavās izvietot lielos zālēdājus, sedzis lielāko daļu dzīvnieku transporta izdevumu no Nīderlandes, un piekritis arī turpmāk rūpēties par atvestajiem dzīvniekiem. Dolomīta rūpnīcai pieguļošajās pļavās B. Maslovs iecerējis attīstīt tūrisma infrastruktūru un piesaistīt šai teritorijai apmeklētājus.

A. Liepa atzīst, ka zirgiem tālais ceļš no Nīderlandes aizsargājamās dabas teritorijas Oostvaardersplassen nav bijis viegls un pa ceļam notikušas arī dzemdības. Piedzimušais kumeļš nācis pasaulē vesels un dzīvespriecīgs, un patlaban tas kopā ar pārējiem zirgiem un govīm iepazīst jauno mājvietu. Dzīvnieki šobrīd barojas ar pērno zāli, krūmu mizu un pirmajiem zaļajiem zāles asniem, drīz parādīsies arī jaunie niedru dzinumi, kas zirgiem un govīm ļoti garšo.

Dzīvnieki kā dāvinājums saņemti no Nīderlandes Lielo zālēdāju fonda (Large Herbivore Foundation), sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu un organizāciju Flaxfield Nature Concultancy. Transporta izmaksas no Nīderlandes sedza SIA “Gneiss” un starptautiskā dabas aizsardzības organizāciju savienība EUROSITE.

Atvestos taurgovju bullīšus nākotnē iecerēts iemainīt pret govīm no Papes ezera dabas parka.

Patlaban ĶNP teritorijā zālēdāji nogana arī Dunduru pļavas pie dabiskotās Slampes upes – šeit uzturas 10 taurgovis un 12 zirgi.

 

Informāciju sagatavoja Ilze Štrausa,
ĶNP sabiedrisko attiecību speciāliste,
e-pasts: ilze.strausa@kemeri.gov.lv, tālr.: 7730078


Vides ministrijas
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 7026418
E-pasts: prese@vidm.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
29.03.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta