Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
E-iesniegumu VSAA pakalpojumiem sabiedrība lieto septiņkārt biežāk
22.05.2018
Šā gada pirmajā ceturksnī valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv visbiežāk lietotais e-pakalpojums ir “E-iesniegums VSAA pakalpojumiem”, kas trijos mēnešos uzsākts kopumā 221 762 reižu. Tas ir septiņas reizes biežāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā. Izmantojot šo e-pakalpojumu, iespējams pieteikties bērna piedzimšanas pabalsta, maternitātes vai paternitātes pabalsta saņemšanai u.c. valsts sociālajiem pabalstiem.
2017. gada gada pirmajā ceturksnī valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv tas bija astotais populārākais e-pakalpojums, kas gada pirmajos trijos mēnešos tika uzsākts 31 010 reižu.

Iespēju pieteikties valsts sociālajiem pabalstiem tiešsaistē izmanto arī māmiņa un mūziķe Māra Upmane-Holšteine. Viņa atzīst, ka brīdī, kad kļūsti par māmiņu, tas ir ļoti ērti, jo jaundzimušais pieprasa mātes klātbūtni visu diennakti, un iespēja ar bērna piedzimšanu saistītās formalitātes nokārtot tiešsaistē šādā situācijā tiek ļoti novērtēta. “Pati atceros, kā ar pirmo meitiņu stāvēju garajās rindās, zīdainis pavisam maziņš ratos, nebija ne mazākās vēlēšanās ar mazo atrasties vidē, kur var būt baciļi. Prieks, ka pašlaik no šādām situācijām iespējams izvairīties,” saka M. Upmane-Holšteine.


 Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, 2018. gada pirmajos trijos mēnešos Latvijā reģistrēti 4612 jaundzimušie. Plašāka informācija par e-pakalpojumiem, kas aktuāli saistībā ar bērna gaidīšanu un piedzimšanu, pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē: https://mana.latvija.lv/berna-gaidisana-un-piedzimsana/. “


Latvijas e-pārvalde šodien cilvēkiem piedāvā vairāk iespēju saziņai ar valsti nekā jebkad iepriekš. Fakts, ka pieteikšanās pabalstiem digitāli pieaugusi septiņas reizes, norāda ne tikai uz to, ka sabiedrība arvien vairāk izvēlas saņemt pakalpojumus elektroniski, bet arī ļauj Latviju uzskatīt par digitālu valsti. Arī jaunākajā Eiropas Komisijas publiskotajā Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksā Latvija lielāko izaugsmi uzrādījusi rādītājā “Digitālie publiskie pakalpojumi”, gada laikā pakāpjoties no 14. uz 9. vietu. Taču ar valsts e-pārvaldes un atvērto datu pieejamības straujo attīstību vēl ir par maz – svarīgi ir radīt motivāciju šos pakalpojumus lietot, kas ir galvenais 

integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli” uzdevums,” saka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis. Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://mana.latvija.lv/.


 


Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr. Nr.2.2.1.1/16/I/001 “Publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma”.

Papildu informācija:
 VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļa
 Tālr. 67026418 
E-pasts: prese@varam.gov.lv 
 www.varam.gov.lv 


Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
28.05.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta