Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Eiropas Mobilitātes nedēļas 2018 pasākumi Latvijā – pilns pasākumu saraksts
14.09.2018
Ikgadējos Eiropas Mobilitātes nedēļas pasākumos, kas norisināsies no 16.līdz 22.septembrim, šogad ar gudru pārvietošanos veicinošiem pasākumiem piedalīsies ap 20 Latvijas pašvaldības.
Ādažu novads 

16.septembris. Plkst. 18.00 no Līgo laukuma velobrauciens kopā ar biedrību "Ādaži velo" pa velomaršrutu "Mazais Baltezera loks". 

17.septembris. Plkst. 18.no Līgo laukuma velobrauciens kopā ar biedrību "Ādaži velo" pa velomaršrutu "Ādaži - Āņi". 

18.septembris. Plkst. 18.00 no Līgo laukuma velobrauciens kopā ar biedrību "Ādaži velo" pa velomaršrutu "Ādaži - Iļķene". 

19.septembris. Plkst. 18.00 no Līgo laukuma velobrauciens kopā ar biedrību "Ādaži velo" pa velomaršrutu "Ādaži - Ātari". 

20.septembris. Plkst. 18.00 tikšanās vietā Līgo laukumā, kopā ar biedrību "Ādaži velo" izbraukt velomaŗšrutu "Ādaži - Divezers". Mērķis - iepazīstināt novada iedzīvotājus ar velomaršrutu un maršrutam pieguļošajās apkārtnēs bērnu un jauniešu iedrošināšana izmantot ikdienas braucienos velosipēdus. 

21.septembris. Ādažu diena bez auto. No plkst. 7.30 līdz 10.00 Attekas un Gaujas ielas aplī tiks sveikti visi, kuri šajā dienā dodas ikdienas gaitās ar velosipēdu, kājām vai sabiedrisko transportu. Biedrības "Ādaži velo" pārstāvji kopā ar profesionālu velo meistaru rādīs, kā pareizi pieslēgt velosipēdu veloturētājiem, kā izmantot publiskās velo apkopes stacijas, kas novada teritorijā ir uzstādītas 3 vietās. Pieaicināti arī Rīgas pašvaldības policijas bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas policisti, kas ar atraktīvas spēles "Drošības spēle" palīdzību iepazīstinās bērnus ar dažādām situācijām uz ielas un izspēlēs rīcības scenārijus. 

22.septembris. Biedrības "Ādaži velo" organizēts ģimeņu velobrauciens pa veloceļiem un meža ceļiem uz 20 km attālo Ropažu novada "Sauleskalnu", kur gan pa ceļam, gan tur uz vietas paredzētas aktivitātes un pikniks. 

Alsunga

Visu nedēļu tiks popularizēta riteņbraukšana, skolēni tiks aicināti doties uz skolu un pieaugušie uz darbu ar velosipēdu. 

21.septembris. Veselīga dzīvesveida veicināšanai Alsungas vidusskolas sporta zālē no plkst. 20.00 norisināsies nakts zibensturnīrs minifutbolā un strītbolā. 

Burtnieku novads 

19.septembrī norisināsies akcija “Ar velo uz darbu”, kurā novada iedzīvotāji tiks mudināti uz mācību iestādēm un darba vietu doties ar velosipēdu. 

Cēsis 

16.septembris. Tiek uzsākts Mobilitātes nedēļas sociālo mediju konkurss #arveloCēsīs #mixandmoveCēsis. Visi iesūtītie attēli tiks publicēti Cēsu domes sociālajos medijos un nodoti balsošanai, lai labāko autorus apbalvotu. 

19.septembris. “Ar velo uz darbu” akcijas laikā automašīnu satiksmei tiks slēgts Vienības laukums, un tajā tiks izveidots velosipēdu koridors uz darbu braucošo velosipēdistu skaitīšanai. Akcijas dalībnieki varēs piedalīties izlozē un iegūt iespēju par velti savest kārtībā divriteni. 

22.septembris. Diena bez auto Cēsīs. Centrālais laukums tiks slēgts auto satiksmei un no plkst.10:00 līdz14:00 notiks dažādas aktivitātes visu vecumu dalībniekiem. Pulksten 12:00 sāksies velobraucēju parāde, un skaistāk izdekorēto velosipēdu īpašnieki tiks apbalvoti. 

Dagdas novads 

Zīmējumu konkurss “Diena bez auto” pirmsskolas izglītības iestādēs un sākumskolās, un darbu izstāde. Skolās viesosies policijas pārstāvji, lai bērniem stāstītu par satiksmes drošību. 

Daugavpils 

19.septembris. No plkst. 7:30 līdz 8:30 notiks aktivitāte "Ar velo uz darbu", kuras laikā vairākos satiksmes posmos tiks skaitīti riteņbraucēji. No plkst. 9:00 līdz 13:00 notiks "Diena bez auto", kuras ietvaros tiks slēgti divu ielu vairāki kvartāli un notiks dažādas sportiskas aktivitātes iedzīvotājiem. 

22.septembris. No plkst. 11:00 līdz 13:00 Daugavpils veloparkā, Esplanādē notiks "Velo rīts ģimenēm". No plkst. 14:00 velo foto orientēšanās "Daugavpils Fotoreiss". Dalībnieki dosies visā pilsētā meklēt paslēptos burtus, kas kopā veidos VELO MOBILITY. 

Ikšķiles novads 

Katru Eiropas Mobilitātes nedēļas dienu notiks kāda fiziska aktivitāte iedzīvotājiem – zumba, sporto brīvā dabā, vingrošana senioriem, nūjošana ar fizioterapeiti un Olimpiskā diena skolēniem. 

22.septembrī Ikšķiles novada pašvaldībā izsludināta spēka diena “Diena bez mašīnas”, kad cilvēki aicināti neizmantot automašīnas. 

Jaunjelgava 

17.septembrī notiks aktivitāte “Izej no pilsētas un esi aktīvs”, kuras ietvaros iedzīvotāji dosies ekspedīcijā uz potenciālajiem tūrisma objektiem lauku teritorijās.

 Jaunpils 

Visu nedēļu skolēni tiks izlaisti no skolas autobusiem īpašā pieturā 500 metrus no skolas, lai pēdējo posmu veiktu kājām un tādējādi radinātos vairāk staigāt. 

22.septembrī notiks aktīvās atpūtas festivāls Jaunpils novada iedzīvotājiem ar nūjošanas un orientēšanās sacensībām, spēka punktu, Futbola pasākumiem un draudzības braucienu ar riteņiem.

 Liepāja 

Eiropas Mobilitātes nedēļas pasākumi Liepājā tiks aizsākti pirmdienā, 17.septembrī, kad sabiedriskā transporta galapunktos Mirdzas Ķempes ielā un pie Liepājas reģionālās slimnīcas no plkst.7:30 līdz 8:30 ar nelielu pārsteigumu tiks sveikti visi iedzīvotāji, kas nokļūšanai uz darbu, skolu un pakalpojuma objektiem izmanto pilsētas sabiedrisko transportu.

19.septembris. Akcijā “Ar velo uz darbu diena” no plkst.7:30 līdz 8:30 ar nelielu pārsteigumu pie Tramvaja tilta un Jaunā tilta Vecliepājas pusē tiks sveikti visi velobraucēji. 

22.septembris. Eiropas Mobilitātes nedēļas noslēgumā norisināsies velobrauciens “Diena bez auto”. Reģistrācija dalībai velobraucienā sāksies plkst.10:00 pie Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas ēkas Rožu ielā 6, kur katram dalībniekam tiks piešķirts īpašs atpazīšanas T-krekls. Velobrauciena starts tiks dots plkst.11:00. Brauciena maršruts būs aptuveni 15km garš, un tā galamērķis būs “Jura Staļļi” Grobiņas pagasta Robežniekos, kur velobrauciena dalībnieki varēs nobaudīt gardu zupu un piedalīties dažādās izklaidējošās atrakcijās, kurās varēs laimēt dažādas balvas. Velobrauciena "Diena bez auto" ietvaros Liepājas pilsētas teritorijā tiks slēgta Rožu iela posmā starp Kuršu ielu un Krišjāņa Valdemāra ielu, Kuršu iela posmā starp Rožu ielu un Klāva Ukstiņa ielu, Siena iela posmā starp Klāva Ukstiņa ielu un Eduarda Veidenbauma ielu, Kuršu laukums posmā starp Eduarda Veidenbauma ielu un Zāļu ielu, Malkas iela posmā starp Zāļu ielu un Kungu ielu un Kungu iela posmā starp Malkas ielu un Ganību ielu.

Līvāni 

Tiks veikta publicitāte par Eiropas mobilitātes nedēļu ar aicinājumu visas nedēļas ietvaros uz skolu vai darbu pārvietoties ar velosipēdu, kājām vai izmantojot citus videi draudzīgus pārvietošanās veidus.

Lubāna 

16.septembris. 9:00 rīta vingrošana Lubānas vidusskolas stadionā. 13:00 Velo izbrauciens Lubāna, Ezeriņi, Liedes krogs. 

17.septembris. 7:00- 8:00 Skriešanas nodarbība Dabas takā “Aiviekstes ozoli”. Pulcēšanās vieta: Krasta ielas peldētava. 

18.septembris. 8:00- 19:00 būs bloķēta satiksme automašīnām Krasta ielā no Kalpaka ielas- līdz Tilta ielai. 16:00 Velo iemaņu apguve Krasta ielā pie skolas. Tiem, kuri plāno turpmāk biežāk pārvietoties ar velosipēdiem, būs iespēja veikt velo tehnisko apkopi un uzzināt, kā to pareizi izdarīt.

19.septembris. 18:30 Nūjošanas nodarbība Dabas takā “Aiviekstes ozoli” Tikšanās Krasta ielas peldētavā.

20.septembris. 8:30 Dzelzceļa līnijas Lubāna- Meirāni velo un slēpošanas trases izveides darbu turpinājums. 

22.septembris. Pārgājiens purvā. No plkst. 9:00 biedrība “Aborieši” sadarbībā ar Lubāna mitrāja tūrisma informācijas centru organizē divu dienu ekstrēmu pārgājienu “Trīs lietas labas lietas” pāri Bērzpils, Šnitku un Raganas purviem ar nakšņošanu purvā. 

Mārupes novads

No 17.septembra ikviens iedzīvotājs aicināts piedalīties pilsētvides spēlē “Acīgais Mārupietis”. Nedēļas laikā videi draudzīgā veidā (pastaigājoties, nūjojot, braucot ar velo un skrituļojot, u.c.) jādodas pa jauno 5km garo veloceliņu, atrodot un saskaitot tajā apslēptus Mārupes novada logo simbolus. Pareizais simbolu skaits līdz 21.septembrim jāiesūta pašvaldībai. 10 acīgākie spēles dalībnieki saņems pārsteiguma balvas. 


Priekuļu novads 

No 17. līdz 19.septembrim Liepas PII audzēkņi ar vecākiem tiek aicināti uz izglītības iestādi doties ar kājām vai divriteni. 

19.septembris. Plkst.13:30 Ratiņu braukšana - vingrošana jaunajām māmiņām no Sporta birzītes Priekuļos. Plkst.17:30 aicināts ikviens interesents uz Nūjošanas pārgājienu. Tikšanās vieta - Sporta birzītē.

20.septembris. Foto orientēšanās Jāņmuižas ciemā, kurā aicināti piedalīties iestādes bērni un pieaugušie. 

21.septembris. Diena bez auto. Dienas laikā tiks slēgta iela gar PII "Mežmaliņa", uz kuras notiks dažādas šķēršļu izbraukšanas aktivitātes, 17:00 būs velo pārbrauciens pašiem mazākajiem kopā ar vecākiem "Mežmaliņa ripo". No Sporta birzītes tiks organizēta velo orientēšanās cauri Priekuļiem ar noslēguma aktivitātēm un diskotēku. 

Rīga 

17.septembris. No plkst.17.30 "Grīziņkalna riteņvasaras" velosacensības bērniem no 2 gadu vecuma un ģimenēm Grīziņkalna parkā J.Asara ielā. 

19.septembris. Plkst. 7:30 pie Brīvības pieminekļa sāksies “Ar velo uz darbu” dienai veltīts pasākums, kurā tiks sveikti velobraucēji un notiks izklaidējoši paraugdemonstrējumi. Pēc pasākuma dalībnieki organizēti ar velosipēdiem dosies uz darba vietu vai mācību iestādi. 

Plkst.17.30 "Riteņvasaras" sacensības Uzvaras laukuma trasē Uzvaras bulvārī 15. Iespēja startēt velo rollinga (velosipēdists virvē velk skrituļslidotāju) un veloskeitrollinga ekipāžās. 

20.septembris. Plkst. 17:30 Mārupītes parka Bieriņu trasē velosacensības bērniem no 4 gadu vecuma ar starta vietu Induļa Rankas skulptūrdārzā. 

Sigulda 

18.septembris. Jauno māmiņu staigāšanas izaicinājums 

19.septembris. Drošās satiksmes diena bērniem. 

20.septembris. Publiskā apspriešana par pilsētas satiksmes infrastruktūras plānošanu.

21.septembris. Pašvaldības brauciens ar velosipēdiem. 

22.septembris. Diena bez auto Pils ielā. Diskusija: “Vai Latvijā pirmajai riteņbraucēju ielai jābūt Siguldā?”. Sabiedriskais transports pilsētā bez maksas. 

Smiltenes novads

Smiltenes novadā Eiropas Mobilitātes ietvaros tika rīkotas sekojošas aktivitātes:

Zīmējumu konkurss skolēniem "Diena bez auto" http://www.smiltene.lv/aktualitates/open/9078 

Tikšanās ar pašvaldības policijas pārstāvjiem http://www.smiltene.lv/aktualitates/open/9078 

Zib akcija- Ar velo uz darbu un skolu http://www.smiltene.lv/aktualitates/open/9064 

Pasākums- Ieriteņo simtgadē-  http://www.smiltene.lv/aktualitates/open/9044  

Talsi 

19.septembris. "Ar velo uz darbu” dienā visi pilsētnieki aicināti auto nomainīt pret velosipēdu, pie darba vietas uzņemt foto un ievietot sociālajos tīklos ar tēmturi #arvelouzdarbu #Talsunovads

22.septembris. Plkst. 10.00 pie Talsu sporta nama ikviens mazais interesents aicināts piedalīties sacensībās ar savu velo, Segway, skrituļdēli, longbordu vai skrejriteni. Turpat netālu būs arī pop up velo darbnīca, kur būs iespēja veikt nelielu apkopi. Plkst. 11.00 pie Talsu tautas nama sāksies 15 km garš velobrauciens gar 6 Talsu novada ezeriem, brauciena noslēgumā loterija. 

Valmiera 

Valmieras pilsētas pašvaldība Eiropas Mobilitātes nedēļu aizsāk ar aicinājumu piebiedroties Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājam Jānim Baikam īpašajā Valmieras maratona distancē, kopīgi svinot “Dienu bez auto”. Pastaigas ar mēru sākums būs plkst.11.00 pie izbrauktuves no tirdzniecības centra “Valleta” stāvlaukuma uz Rīgas ielu. Tajā aicināti piebiedroties visi, kas atbalsta videi draudzīgu pārvietošanos ikdienā. 6 kilometru distance tiks veikta gājienā ar kājām. Piebiedroties var arī ģimenes ar bērniem ratiņos.

17.septembris. Tiek uzsākta sociālo mediju kampaņa “Riteņbraucējam draudzīgākais darba devējs”.

18.septembris. Valmieras Ekoskolas jauniešu un pašvaldības kopīgi organizēta kampaņa “Velosipēds vieno”, kuras ietvaros bērni braukās pa dzīvojamo māju pagalmiem un aicinās to iedzīvotājus pievienoties braucienam. 

Informāciju apkopoja: 
Mudrīte Grundule 
Direktore PROSPERO Sabiedriskās attiecības 
 E-pasts: mudrite.grundule@prospero.lv 
 Tālr.: 67039769, 26523052
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
28.01.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta