Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Par vērienīgāko dabas inventarizāciju Latvijas vēsturē tapusi filma “Dabas skaitītāji”
10.10.2018

Jau šo piektdien, 12. oktobrī, kinoteātrī “Splendid Palace” notiks pirmizrāde televīzijas filmai “Dabas skaitītāji”. Filma tapusi, visu vasaru sekojot vērienīgākajai dabas inventarizācijai Latvijas vēsturē – dabas skaitīšanai, ko īsteno Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi. Filma tiks demonstrēta arī Latvijas Televīzijā, un to būs iespējams noskatīties interneta platformās.

Cik vērta ir Latvijas daba? Kā atrast līdzsvaru starp saimniekošanu un dabas aizsardzību? Kā apzināt to, kas mums pieder un kā to nepazaudēt? Tie ir jautājumi, uz kuriem atbildes tiek meklētas nupat tapušajā filmā.

Eiropas Savienības nozīmes biotopus – bioloģiski vērtīgus zālājus, mežus, purvus, avoksnājus, cilvēka maz ietekmētu jūras piekrasti un kāpas, upes, ezerus, alas un iežu atsegumus  – jau otro gadu uzskaita vairāki simti ekspertu, kas ir vieni no zinošākajiem savas jomas pārstāvjiem Latvijā. Filmas autori seko viņu darbam.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards: “Lai ikviens no mums, kā valsts mērogā, tā arī ikdienas gaitās, varētu pieņemt atbildīgus lēmumus, kas veicinās mūsu Latvijas vides saudzēšanu un saglabāšanu ilgtermiņā, ir būtiski izzināt dabas dažādību. Paveiktā dabas skaitīšana ikvienam Latvijā – iedzīvotājiem, uzņēmējiem, valsts un pašvaldību institūciju pārstāvjiem, sniedz iespēju iegūt detalizētu informāciju par biotopu kvalitāti un izplatību dabā. Biotopu apzināšana veicinās tālredzīgu lēmumu pieņemšanu arī tautsaimniecības attīstībā. Turklāt biotopu kartēšana Latvijā sniegs stabilu pamatu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un ekosistēmu pilnvērtīgai aizsardzībai.”

Divas dabas skaitīšanas sezonas Latvijas teritorijā jau aizvadītas, un priekšā vēl noslēdzošā, ko dabas skaitītāji veiks nākamgad.

“Cilvēces izaugsmes un inteliģences izaicinājums ir izzināt dabas likumsakarības, kas nodrošina cilvēka eksistenci fiziskā plānā. Dabas skaitīšana ir ļoti nozīmīgs process, jo mūsu dabas izpratne un tai atbilstīgas rīcības ikdienas dzīvē un darbā ir tieši un cieši saistītas ar mūsu veselību, veiksmi, dzīves ilgumu un kvalitāti,” norāda Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Juris Jātnieks.

Filmu “Dabas skaitītāji” veidojusi filmu kompānija “Skuba films” sadarbībā ar komunikāciju aģentūru “Baltic Communication Partners”, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, kā arī Dabas aizsardzības pārvaldi.

Par dabas skaitīšanu

Dabas skaitīšana jeb Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekts “Priekšnosacījumu izveide labākai bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un ekosistēmu aizsardzībai Latvijā” pirmo reizi veic visas Latvijas dabas dzīvotņu inventarizāciju, kā arī līdz 2023. gadam izstrādās 5 sugu aizsardzības plānus (sugu grupai dzeņi, pūces, roņi un platausainajam sikspārnim un dīķa naktssikspārnim) un dabas aizsardzības plānus 20 esošām īpaši aizsargājamām dabas teritorijām. Plašāk par dabas skaitīšanu www.skaitamdabu.gov.lv.

Kontaktinformācijai:

Sandijs Semjonovs, “Skuba films”, sandijss@hotmail.com, 29449464

Sandra Baltruka, “Baltic Communication Partners”, sandra.baltruka@bcp.lv, 26428418

Ilze Reinika, Dabas aizsardzības pārvalde, ilze.reinika@daba.gov.lv, 27858275

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
23.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta