Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Notiks seminārs par Latvijas – Brandenburgas sadarbību atjaunojamo energoresursu izmantošanas veicināšanā
24.04.2006 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Lai veicinātu vienotu risinājumu izstrādi kopīgām problēmām, 27. aprīlī Vides ministrijā notiks seminārs par biodegvielas attīstības perspektīvām Baltijas jūras reģiona valstīs. Uzmanības centrā būs Latvijas un Vācijas reģiona Brandenburgas iespējamā sadarbība atjaunojamo energoresursu ražošanā.

15.aprīlī Latvijā stājās spēkā Biodegvielas likums, un Ministru kabinets pašlaik izstrādā noteikumus, lai nodrošinātu tā praktisko īstenošanu. Šā gada beigās biodegvielai Latvijā jāveido vismaz 2,75% no autotransportam paredzētā kopējā degvielas daudzuma.

Seminārā par atjaunojamo enerģijas veidu izmantošanas veicināšanu runās Latvijas Republikas vides ministrs Raimonds Vējonis, par Latvijas plāniem palielināt biodegvielas izmantošanu Latvijā runās zemkopības ministrs Mārtiņš Roze. Ar savu pieredzi biodegvielas ražošanā un izmantošanā, izejvielu iegūšanā un ražošanā dalīsies Brandenburgas pavalsts lauksaimniecības, vides un patērētāju aizsardzības ministrs Dr. Dītmars Voidke (Dietmar Woidke), eksperti un projektu vadītāji no Vācijas. Degvielas tirgotāju un ražotāju asociācijas pārstāvis Jāzeps Barkāns un Dainis Laugalis no SIA „Mežrozīte” (viens no biodīzeļa ražotājiem Latvijā).

Daudzviet Eiropas Savienībā biodegvielu plaši izmanto ne tikai lauksaimniecībā, bet arī pilsētu sabiedriskajā transportā. Latvijā biodegviela, lai gan ir lētāka, pagaidām tiek izmantota salīdzinoši maz. Biodīzeļa ražošana dotu lielu ieguldījumu visas tautsaimniecības attīstībā: lielākas rapša sējumu platības dos lielākus ienākumus lauksaimniekiem, rapša pārstrāde biodīzeļdegvielā – jaunas ražotnes un attīstības iespējas pārstrādātājiem un jaunas darba vietas reģionu iedzīvotājiem.

Seminārs dos iespēju Latvijas un Brandenburgas politiķiem, biodegvielas ražotājiem un citām iesaistītajām pusēm diskutēt par problēmām, mērķiem un nākotnes iespējām biodegvielas ražošanā un izmantošanā. Seminārs notiks no 10.00 – 15.00 Vides ministrijas 409. telpā, Rīgā, Peldu ielā 25.

Semināru organizē valsts SIA „Vides projekti.” Žurnālisti laipni aicināti piedalīties, savu līdzdalību piesakot līdz 26.04.06 pa tālruni: 7225377 vai e-pastu: Margarita.Apine@videsprojekti.lv.

Vides ministrijas
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 7026418
E-pasts: prese@vidm.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
29.03.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta