Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ministrs Juris Pūce tikšanās laikā ar Vides konsultatīvās padomes pārstāvjiem vienojas par prioritātēm
06.02.2019
Rīga, 2019.gada 6. februārī. – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce 5.februārī tikās ar Vides konsultatīvās padomes (VKP) pārstāvjiem, lai pārrunātu turpmāko sadarbību aktuālu vides jautājumu risināšanā.

Tikšanās laikā ministrs un Vides konsultatīvās padomes pārstāvji pārrunāja vides un dabas kapitāla pārvaldību jaunās valdības deklarācijas ietvaros un pasākumus, kādus būtu nepieciešams iekļaut valdības rīcības plānā, tostarp, lai līdzsvarotu valsts ekonomiskās un vides aizsardzības intereses.

Ministrs uzsvēra: “Vides konsultatīvā padome ir ministrijas ilgstošs sadarbības partneris, tādēļ labprāt arī turpmāk uzklausīšu priekšlikumus rīcībpolitikas uzlabošanai, tai skaitā strādājot pie Valdības rīcības plāna. Uzskatu, ka visos jautājumos ir iespējams atrast pragmatisku koridoru, lai sabalansētu vides aizsardzības un tautsaimniecības attīstības vajadzības”.

Uzsverot atbalstu pierādījumos balstītu lēmumu pieņemšanai, ministrs aicināja VKP dalīties ar datiem un piemēriem jautājumos, kas pamatotu aktīvākas rīcības nepieciešamību kādā no vides un dabas aizsardzības jomām. Tāpat, tikšanās laikā VKP pārstāvji ministram uzdeva vairākus jautājumus, saistībā ar VARAM plānotajiem darbības virzieniem “Dabas skaitīšanas” jeb Eiropas Savienības (ES) biotopu kartēšanas procesā. Ministrs arī norādīja uz nepieciešamību izvērtēt un pilnveidot kompensāciju sistēmu par noteiktajiem saimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās teritorijās, lai tā būtu taisnīgāka.

Vienlaikus ministrs informēja par aktuālo situāciju atkritumu apsaimniekošanas un vides aizsardzības jautājumos, tostarp, gaisa kvalitātes nodrošināšanā, radioaktīvo atkritumu apsaimniekošanas jomā, kā arī efektīvākajiem atkritumu pārstrādes veidiem, lai Latvija spētu sasniegt nospraustos nacionālos un starptautiskos mērķus.

“Atsevišķos vides aizsardzības jautājumos primāra ir pašvaldību rīcība, piemēram, atkritumu apsaimniekošanas un gaisa kvalitātes nodrošināšanā. Tādēļ pašvaldību darbības pārraudzība būs viena no manām prioritātēm, ” ministrs akcentēja.

Tāpat ministrs pauda, ka prioritāte ir kontroles kapacitātes stiprināšana vides un dabas aizsardzības jomā, izmantojot atbilstošu risku vadības pieeju.

Vides konsultatīvā padome tika izveidota 2003.gadā, kuru veido 20 biedrības un nodibinājumi, kas darbojas vides aizsardzības jomā. Tā ir konsultatīva koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir veicināt sabiedrības līdzdalību vides politikas izstrādē un īstenošanā.

Papildu informācija:
Agnese Vārpiņa
Ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 27275745,e-pasts: agnese.varpina@varam.gov.lv
vwww.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
19.08.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta